Анна Афонкина е шампионка на България за втора поредна година

Анна Афонкина е шампионка на България за втора поредна година

Тя триумфира убедително на държавното първенство по фигурно пързаляне

Анна Афонкина от "Танци на лед Денкова/Стависки" стана шампионка на България при жените за втора поредна година. Тя триумфира убедително на държавното първенство по фигурно пързаляне, което се провежда на Зимния дворец в София.
 

Афонкина ще участва на европейското първенство и на световното юношеско по фигурно пързаляне през следващата година. Втора остана Даниела Стоева от "Елит". Елисавета Макарова и Лери Кенчадзе от клуб "Танци на лед Денкова/Стависки" спечелиха титлата при спортните двойки. Те бяха единствените участници в тази категория.

Ясен Петков от "Танци на лед Денкова/Стависки" е първи при мъжете, а втори завърши Павел Савинов (Кънки на лед София). При девойките втори клас шампионка е Александра Фейгин (танци на лед Денкова/Стависки), която още не е навършила 11 години. Тя участва в тази категория със специално разрешение и победи съперничките си с 35 точки разлика. Фейгин, която прави три тройни скока, покри точки за европейско първенство при жените, но не може да участва, тъй като няма навършена възраст. Втора и трета останаха съответно Паолина Попова и Моника Йорданова от "Ледени искри".

В трети клас при момчетата шампион е Александър Златков (Елит), а при момичетата призовата тройка е Пресияна Димитрова (Танци на лед Денкова/Стависки), Светослава Рядкова (Ледени искри) и София Михайлова (Славия). Цветана Груева от "Танци на лед Денкова/Стависки" победи при момичетата четвърти клас, следвана от Дарена Михайлова (Елит). При танцовите двойки четвърти клас шампиони са Гергана Болашикова и Димитър Болашиков (Славия). Държавното първенство продължава утре с категориите пети, шести и седми клас.
 

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.