Наполи изгуби точки в Каляри (+ВИДЕО)

Наполи пропусна възможността да се изравни с втория Рома, след като бе удържан от Каляри в нервен мач, завършил 1:1.

Сардинци изненадаха своя съперник в 9-ата минута. Капитанът Маджо сбърка фатално, Астори овладя, подаде към Нене, който с едно докосване отблизо порази мрежата. Малко по-късно обаче голмайсторът трябваше да бъде принудително заменян.

В 15-ата минута гостите бяха много близо до изравнителен гол, но ударът на Гонсало Игуаин по тревата бе в обсега на вратаря, който спаси.

Наинголан пък можеше да удвои, като стреля от упор, но вратарят на Наполи Пепе Рейна, който в края на полувремето напусна принудително, спаси.

В 19-ата минута Горан Пандев бе съборен в наказателното поле от Давиде Астори и Игуаин възстанови статуквото от бялата точка.

Наполи избухна с втори гол в 73-ата минута, но един от двамата асистент-рефери отмени попадението, дошло след далечен шут на Кайехон. Повторенията показаха, че двама са в засада, но никой от тях не игра с топката. Въпреки това, имаше посягане, а също така и пречене на видимостта на вратаря Аврамов.

В края нисък удар на Мертенс премина буквално на милиметри от дясната греда.

Така Наполи остана на две точки от Рома и на седем от лидерите Ювентус.