Левски победи Нефтохимик 2010 след продължение

Левски победи Нефтохимик 2010 след продължение

"Сините" са начело в класирането с 8 победи и 3 загуби

Левски победи като гост Нефтохимик 2010 (Бургас) с 80:78 (19:8, 18:25, 14:18, 18:18, 11:9) точки след продължение в среща от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени. Редовното време завърши 69:69. "Сините" са начело в класирането с 8 победи и 3 загуби, а за тима на Петко Маринов това бе шета загуба в 10 мача. 

 
Баскетболистките на Левски водеха убедително в резултата през първите 26 минути. След това домакините изравниха - 41:41 и до края се игра кош за кош. "Сините" не успяха да отбележат при последната си атака в редовното време чрез Христина Иванова и се стигна до продължение. 
 
В него също се игра равностойно. Левски спечели с тройка на Виктория Стойчева 22 секунди преди сирената. След това за домакините Анета Митева пропусна от далечна дистанция. За Левски Христина Иванова записа 26 точки и 8 борби, Шарел Алън добави 20 точки и 11 борби, а Наташа Попович се отчете с 10 точки и 15 борби. За Нефтохимик 2012 се отличиха Секуина Томас с 20 точки и 14 борби и Мария Желязкова с 20 точки.
 
Везенков и Олимпиакос загубиха визитата на Барселона (ВИДЕО)

Българинът се отчете с 22 точки

Резултатите в НБА

Срещи от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада

Глушков за кончината на Иван Евстатиев: Той е уникален за българския баскетбол

Легендата напусна този свят на 92-годишна възраст

Отиде си българска легенда в баскетбола

Големият баскетболен треньор и ръководител Иван Евстатиев почина на 92-годишна възраст след кратко боледуване, съобщава родната федерация.

Звезда от НБА става съотборник на Везенков

Монте Морис има 400 мача отатък Океана

 Оклахома Сити и Сан Антонио са полуфиналисти в турнира за Купата на НБА

Шей Гилджъс-Александър отбеляза 28 точки за шампиона Оклахома Сити Тъндър, който се наложи над Финикс Сънс със 138:89 в четвъртфиналите за Купата на НБА.

Монтана 2003 със седми последователен успех в Адриатическата лига

Българският шампион разби босненки с 22 точки разлика

Орландо и Ню Йорк са първите полуфиналисти в турнира за Купата на НБА

Отборите на Орландо Меджик и Ню Йорк Никс са първите полуфиналисти в третото издание на турнира за Купата на Националната баскетболна асоциация.

Звезда на Орландо Меджик се е разминал с тежка контузия

Франц Вагнер напусна принудително мача срещу Ню Йорк Никс