Елица Костова се класира за втория кръг

Елица Костова се класира за втория кръг

Костова, номер 7 в основната схема, поведе с 4:6, 6:1, 3:1 срещу Катерина Крамперова

Втората ракета на България Елица Костова се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в зала на червени кортове във Веро Бийч (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара. Костова, номер 7 в основната схема, поведе с 4:6, 6:1, 3:1 срещу Катерина Крамперова (Чехия), след което съперничката й се отказа поради контузия.

Българката заработи 8 точки за световната ранглиста и 294 долара. В следващия кръг тя ще играе с Луиза Чирико (САЩ). На двойки Костова и Лаура Зигемунд (Германия) надиграха Диа Евтимова (България) и Нао Хибино (Япония) с 6:3, 6:0 и на четвъртфиналите излизат срещу номер 3 Ирина Хромачьова (Русия) и Али Уил (САЩ).

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.