Леванте срази Малага и се отдалечи от опасната зона (ВИДЕО)

Леванте срази Малага и се отдалечи от опасната зона (ВИДЕО)

"Жабите" биха с 1:0 с гол на Кабрал

 
Отборът на Леванте записа важна победата в битката си да се откъсне от зоната на изпадащите, след като тази вечер се наложи трудно с 1:0 над състава на Малага. Срещата се игра на стадион "Валенсия" и бе от програмата на 19-ия кръг на испанската Ла Лига. 
 
Противно на резултата по-активен бе тимът на Малага, който натисна съперника си от самото начало на срещата, но  Камачо и Дуда пропуснаха. Домакините отвърнаха с опасен изстрел на Иваншиц, който обаче не затрудни стража на андалусийци. 
 
Така се стигна до 19-ата минута, когато Леванте съумя да излезе напред в резултата, след като Барал засече с глава отблизо центриране на Иваншиц от ъглов удар за 1:0. 
 
Малко след гола Дуда можеше да изравни след изстрел с глава, но той бе спасен от вратаря на домакините. В следващата атака пък Иваншиц тества рефлекса на Кабалеро, който този път се справи със ситуацията. 
 
До края на полувремето Малага продължи да натиска, но след пропуски на Камачо, Самуел и Дуда резултатът остана 1:0 в полза на Леванте. 
 
През втората част Малага продължи да търси изравнително попадение, но след над половин дузина пропуски, все пак не успя да вкара гол на съперника, който организира няколко бързи и опасни контри, които обаче отново не доведоха до попадение. 
 
След победата Леванте се изкачи на 10-о място във временното класиране с актив от 23 точки, докато Малага е 14-а с 20. 
Италия продължава да се дъни - само един стадион е готов за Евро 2032

Италия е изправена пред сериозни организационни предизвикателства във връзка с домакинството на Евро 2032, като към момента едва един стадион от планираните е напълно готов

Болоня потрепери, но успя да бие Кремонезе (ВИДЕО)

Болоня победи Кремонезе като гост с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Серия А, като по този начин излезе на 8-о място с 45 точки

Дербито Интер - Милан се мести в Австралия

Двата тима редят контрола на друг континент

Шампион на 5-ти април: ПСВ си гарантира титлата в Ередивизи!

ПСВ Айндховен официално е шампион на Нидерландия, подобрявайки рекорд от 1978 година

Нападател на Дортмунд иска трансфер

Милан и Тотнъм следят Гираси

Удар по Нидерландия: Халф е аут за Мондиала след тежка контузия

Полузащитникът на нидерландския национален отбор Йерди Шаутен ще пропусне Световното първенство по футбол, след като получи травма в коляното в мач на ПСВ Айндховен и ще претърпи операция, съобщава агенция Ройтерс