Лудогорец не се даде на Рубин (ВИДЕО)

Разградчани изравниха с последната си атака в първата си по-сериозна зимна контрола

Лудогорец изравни с последната си атака и постигна 1:1 срещу руския Рубин (Казан) в първата си по-сериозна контрола от зимната подготовка. С гол на Теро Мантула в 89-ата минута тимът на Стойчо Стоев не допусна загуба, която нямаше да бъде съвсем незаслужена предвид положенията и играта през 90-те минути в Белек, Турция. Рубин, който подобно на българския представител в Лига Европа също намери място сред последните 32 в надпреварата, създаде повече положения през първото полувреме, когато Владо Стоянов запази суха вратата си. Но в началото на второто полувреме неговата резерва Чворович бе прострелян от Мухамечшин. До края Лудогорец не създаде чиста ситуация, но го направи с последната си атака, когато защитникът Мантула бе оставен непокрит на дузпата и с удар под плонжа на резервния вратар на Рубин Арлаускис изравни. Иначе най-добрата възможност за разградчани бе в 16-ата минута, когато шут на Марселиньо под гредата бе избит със сетни усилия от Рижиков.

Мачът в комплекс "Адора" в курорта Белек се игра пред 100 зрители.

Старши треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев използва два различни състава във всяко едно от полувремената, като за второто остана единствено Козмин Моци. Преди почивката „орлите” изглеждаха по-опасни, въпреки че головете паднаха през втората част. В спаринга участие не взеха травмираните Александър Александров, Мишел Платини и Александър Барт.

В началото Рубин бе по-настоятелният отбор и новото попълнение на Лудогорец Йерун Луму си изкара жълт картон за това, че спря непозволено най-опасния футболист на руснаците Карадениз пред наказателното поле.

Първото положение в мача обаче бе за Лудогорец. Марселиньо шутира под гредата извън пеналта, но вратарят на Рубин се разтегна и успя да спаси.

До почивката 11-ият в руското първенство създаде три чисти положения пред вратата на Стоянов. Първо в 25-ата минута Моци изби от голлинията остър шут на Ерменко, в 33-ата Карадениз проби опасно в наказателното поле и подаде за Ерменко, който от непосредствена близост прати във висините. В добавеното време на първата част Владо Стоянов направи чудесно спасяване, след като шут на Прудников рикошира много опасно, но националът се справи. За Лудогорец Ешпиньо се отличи с опасен удар към близкия ъгъл, спасен от Рижиков.

През втората част положенията бяха далеч по-малко. Рубин откри в 56-ата минута, когато Мухамечшин бе изведен на чиста позиция, необезпокояван си нагласи топката и разстреля Чворович с диагонален шут.

В края Лудогорец се вдигна на щурм и в крайна сметка успя да стигне до равенството. Един от най-активните Ернандес центрира остро от свободен удар, защитата на Рубин изби извън пеналта, но попадна на крака на още по-активния Кайсара, който шутира по тревата, а непокритият Мантула спря на дузпата и с нисък удар под плонжа на вратаря изравни.

Това бе втората проверка на Лудогорец от началото на зимната подготовка. Преди началото на лагера в Турция "орлите" биха с 5:1 Пирин в Благоевград.

Освен срещу Рубин, в курорта Белек Лудогорец ще изиграе още три контроли - с Клуж (25 януари), с Шериф (28 януари) и Гурник Забже (29 януари). Шампионите се прибират в България на 30 януари в 20,25 ч. с редовен полет от Истанбул.

ЛУДОГОРЕЦ - РУБИН 1:1
0:1 Мухамечшин (56')
1:1 Мантула (89')

Лудогорец първо полувреме: Стоянов, Минев, Моци, Терзиев, Шоко, Ешпиньо, Абало, Дяков, Луму, Марселиньо, Кишада

Лудогорец второ полувреме: Чворович, Моци (76' Терзиев), Бургзорг, Мантула, Кайсара, Безяк, Мисиджан, Витиня, Златински, М. Александров (76' Бакалов), Ернандес

Неизползвани резерви
: Аргилашки, Китов, Цветков, Димитров

Стартов състав на Рубин: Рижиков, Кузмин, Кверквелия, Навас, Камболов, Кулик, Кисляк, Ерменко, Караденис, М’Вила, Прудников

Резерви: Арлаускис, Гедигежев, Албишов, Жестоков, Търбински, Коронов, Амоун, Мухамечшин, Мавинга, Маркано, Шаронов, Родон

ЧАТ НА ЖИВО:

===КРАЙ НА МАЧА===

89' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Мантула изравнява в последната атака в мача! Ернандес центрира остро от свободен удар, защитата на Рубин изби извън пеналта, но попадна на крака на Кайсара, който шутира по тревата, а непокритият Мантула спря на дузпата и с нисък удар под плонжа на вратаря изравни!

88' Лудогорец опитва финален натиск. Най-активни изглеждат Кайсара и Ернандес по десния фланг

85'
Терзиев задържа с ръце изведен футболист по фланга, за което получи жълт картон

84' Лудогорец изпълни няколко поредни корнера, но така и не последва удар към вратата на Рубин

81' Внимание: Кайсара проби на скорост отдясно и центрира на дузпата за Безяк, който опита да засича с глава, но не успя да нанесе качествен удар и прати топката далеч от вратата, като дори стражът на Рубин догони топката и си я хвана

79' Себастиан Ернандес беше фаулиран грубо и се хвана за крака, но ще продължи. От свободния удар Златински опита дълбоко центриране, което обаче е твърде неточно и топката излиза в аут

76' Мишо Александров и Моци са заменени. На техните места влизат съответно Бакалов и Терзиев

73' Мисиджан засича с глава центриране отдясно, като опитва техничен прехвърлящ удар към далечния ъгъл, но не улучва вратата, след което изразява открито яда си

70' Безяк комбинира с Касайра надясно. Последният опита прострелно центриране, но вратарят на Рубин улови

62' Червен картон за Коронов след второ официално предупреждение. На терена ще влезе резервен състезател на Рубин и численото равенство ще се запази

58' Жълт картон за Козмин Моци за грубо влизане с бутоните напред срещу противников състезател

56' Гол за Рубин!!! Азмоун изведе с копване Мухамечшин пред пеналта. Последният необезпокояван си нагласи с едно докосване топката и с десния крак разстреля Чворович в десния му ъгъл

54' Слаб удар на Албишов от границата на пеналта попада право в ръцете на Иван Чворович. На терена все едно са нови отбори, тъй като и Рубин вкара 10 нови на терена, така че състезателите все още се приспособяват.

48' Стойчо Стоев смени почти целия състав от първото полувреме. На терена остана единствено Козмин Моци. Съставът на Лудогорец за второто полувреме: Чворович, Моци, Бургзорг, Мантула, Кайсара, Безяк, Мисиджан, Витиня, Златински, М. Александров, Ернандес

===13:05 НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ===

След първоначалния натиск на Рубин Лудогорец поизравни играта в доста отворения мач. Все пак руснаците създадоха повече положения, но намесите на Владо Стоянов запазиха нулевото равенство на почивката. Най-добрата възможност за българския шампион преди почивката бе удара на Марселиньо под гредата, спасен от вратаря на руския тим.

===КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ===

45'+1 Владо Стоянов прави страхотно спасяване! Шут на Прудников от чиста позиция в наказателното поле рикошира много опасно в защитник, но националният вратар спаси чудесно. В
 следващата атака Абало шутира фалцово към далечната сглобка, но не я улучи, като топката прехвърли вратата.

45'
Кишада получи жълт картон за спиране на топката с ръка пред наказателното поле. Бразилецът си помогна с непозволени средства и пропиля атака на българския тим

43' Данчо Минев влиза в разправия с Ерменко след единоборство между двамата. Искрите бързо загасват след намесата на рефера. Преди това футболист на Рубин с №4 получи жълт картон, но такъв не е записан в тимовия лист.

34' Възможност за Лудогорец.
Кишада стреля от движение с левия крак след подаване на Ешпиньо. Ударът бе насочен към близкия ъгъл, но вратарят Рижиков внимаваше и успя да спаси

33' Второ положение за Рубин.
 При контраатака на руския тим Карадениз проби отляво в наказателното поле и сервира чудесно за непокрития Ерменко, който от вратарското поле прати кълбото високо над вратата

29' Шут по тревата на Карадениз от дъгата на наказателното поле попада право в ръцете на Владо Стоянов

25' Внимание: Моци избива от голлинията остър шут по тревата на Ерменко от фронтална позиция малко след чертата на наказателното поле. Защитникът блокира удара със самоотвержен шпагат. Положенията вече са 1:1

22'
Силен шут на Ешпиньо пред наказателното поле среща гърба на противников състезател, но пробилият преди това Кишада е бил в положение на засада. Лудогорец поизравни играта в последните минути

16' Първо положение в мача и то е за Лудогорец! Марселиньо отправи истинска бомба от 30 метра, вратарят на Рубин с мъка изби шута под гредата

15'
Владо Стоянов избива с глава извеждащ пас към нападател. Вратарят излезе с около половин метър от наказателното поле, където нямаше право да играе с ръце, но действа безупречно

13
' Центриране към непокритите Луму и Марселиньо в пеналта на Рубин, но и двамата са в засада

11' Несериозен удар на Кулик от много далечно разстояние излиза далеч от вратата на Лудогорец. Руснаците обаче категорично владеят инициативата

8' Силен шут на Карадениз от свободния удар, право в ръцете на Владо Стоянов

7' Йерун Луму фаулира Караденис пред наказателното поле при контраатака на Рубин и получи жълт картон

5' Първи удар към вратата на Владо Стоянов, Кисляк стреля от разстояние, топката обаче хвърчи встрани и високо над вратата. В първите минути руснаците са по-настоятелни. Действията се развиват повече в половината на Лудогорец

12:02 ч Начало на мача в Белек! Лудогорец играе в резервния си черен екип, докато Рубин са в светло зелено.