КВК Габрово не успя

КВК Габрово отпадна от турнира за Купата на ЦЕВ, след като загуби реванша срещу Малие Мили Пиянго с 1-3 в Анкара от четвъртфиналите на надпреварата.

В първия мач преди седмица тимът на Любомир Герасимов победи с 3-2 пред претъпканите трибуни на зала „Орловец”, но това се оказа недостатъчно след днешното 11:25, 25:21, 25:27 и 19:25.

Мачът в 7-хилядната зала в турската столица продължи 99 минути. Най-резултатен за КВК Габрово бе Станислав Петков с 20 точки. Костадин Стойков реализира 13 точки. За победителите македонецът Никола Гьоргиев реализира 20 точки.

Турският състав ще се изправи на полуфиналната фаза срещу румънския Томис (Констанца), воден от Мартин Стоев.

Това е последното стъпало преди финалната четворка в този турнир, като мачовете са на разменено гостуване от 4 до 13 февруари.