Балкан не успя да изненада Галил Гилбоа в Израел

Българите паднаха с 97:83

Балкан изигра добър мач, но допусна доста точки, и загуби гостуването си на Галил Гилбоа в Израел, с 83:97, в Балканската лига.

До почивката мачът бе напълно равностоен, но в средата на третата четвъртина настоящият шампион в турнира дръпна с двуцифрен аванс, и задържа добра преднина до края на срещата.

Галил Гилбоа имаше отличен процент на стрелба от всички зони, и бе по-убедителен в играта под коша, което наклони везните.

Домакините поведоха от самото начало, но така и не успяваха да се откъснат, като разликата се държеше в рамките на 4-5 точки, максимум до осем във втората част.

На полувремето преднината на Галил бе само три точки - 48:45, а след почивката, Балкан дори поведе с точка, при 54:55.

След този момент обаче, ботевградчани не успяха да вкарат нито точка близо четири минути, и серия от 10-0 за израелците им донесе най-голямата разлика от девет точки до момента. До края четвъртината Балкан вкара само два коша от игра, и пасивът скочи до 14.

Минималното, до което падна разликата в четвъртата част, бе 12 точки, и българският състав така и не успя да се доближи до Галил на дистанция, от която да търси обрат.

Иван Лилов, Павел Маринов и Логан Стъц вкараха съответно 17, 15 и 12 точки за Балкан. Джерълд Робинсън реализира 22 за Галил, само за 19 минути на терена.
Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)