Министър Георгиева награди малките скиори по проекта „Научи се да караш ски”

Министър Георгиева награди малките скиори по проекта „Научи се да караш ски”

Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева награди победителите в шестото издание на проекта „Научи се да караш ски” на писта „Витошко лале”

Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева награди победителите в шестото издание на проекта „Научи се да караш ски” на писта „Витошко лале”.

През този сезон, в сътрудничество с федерацията по ски, по проекта ще бъдат обхванати 2 840 деца от І до ІV клас от София, Чепеларе, Смолян, Пловдив, Добринище, Банско и Благоевград. За пръв път в проекта се включват и 100 ученици от Пловдив.

„Това е един хубав проект, въз основа на който в учебната програма по физическо възпитание и спорт може занапред да прерасне в спортна седмица. Проектът е финансиран чрез бюджетна програма „Спортът в свободното време” със средства в размер на 450 хиляди лева”, заяви министър Георгиева.

На децата се осигурява безплатно обучение в обем от 20 учебни часа четири дни седмично. Те се обучават от спортни специалисти с необходимата професионална квалификация.    
Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Марко Одермат спечели гигантския слалом в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

От Световната купа по ски алпийски дисциплини

Австрийката Юлия Шайб спечели втория гигантски слалом в Мон Тремблан (ВИДЕО)

Тя записа общо време от двата манша 2:13.00 минути

Страхотен Зографски 6-и във Висла (ВИДЕО)

Българинът постигна ново престижно класиране в Световната купа по ски скок

Владимир Илиев с 26-о място в преследването за Световната купа по биатлон

Кентен Фийон Майе ликува в Йостерсунд

Българките извън топ 30 в преследването на 10 км от Световната купа по биатлон

Лиза-Тереза Хаузер триумфира в Йостерсунд, Милена Тодорова с 31-во място

Владимир Зографски пети в квалификацията на СК във Висла

Същинското състезание е по-късно днес

Малена Замфирова и Радослав Янков отпаднаха на осминафиналите в паралелния слалом в Милин

Победител стана Мирко Феличети

Владимир Илиев 17-и на СК по биатлон

Норвежкият биатлонист Йохан-Олав Ботн спечели спринта на 10 км в шведския зимен център Йостерсунд, валиден за Световната купа.