Стефан Цветков: Скоро може да има мач между Григор и Джокович в София

Стефан Цветков: Скоро може да има мач между Григор и Джокович в София

Председателят на БФ Тенис Стефан Цветков даде специално интервю за Канал 3, в което обяви, че първата ни ракета при мъжете - Григор Димитров, много скоро може да се срещне със сърбина Новак Джокович на корта в мач, който да се играе в София.

Председателят на БФ Тенис Стефан Цветков даде специално интервю за Канал 3, в което обяви, че първата ни ракета при мъжете - Григор Димитров, много скоро може да се срещне със сърбина Новак Джокович на корта в мач, който да се играе в София.
 
Цветков говори за успехите, които жъне в последно време българският тенис- първата титла на пловдивчанката Цветана Пиронкова в турнир от WTA, както и отличното представяне и достигане до 1/4 финал на Australian Open на Григор Димитров. Стефан Цветков заяви още, че 22-годишният хасковлия Димитров е близо до това да започне да печели титли и да се настани трайно сред най-големите в тениса.
 

Според Стефан Цветков успехите ни в тениса ще донесат много позитиви за българския спорт, а също така ще популяризират страната ни в света на тениса. Постигнатото от Гришо и Цвети Цветков определи като полезни пунктове за имиджа на България. 

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки