Убедителна победа за Тед Лигети на слалома в Санкт Мориц

Убедителна победа за Тед Лигети на слалома в Санкт Мориц

Марсел Хиршев поведе за големия Кристален глобус пред Свиндал

Световният шампион Тед Лигети (САЩ) спечели убедително гигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в швейцарския зимен курорт Санкт Мориц. 29-годишният Лигети беше най-бърз и в двата манша, като завърши с общо време 2:38.75 минути. Така американецът записа 21-а победа за Световната купа в кариерата си и четвърта за сезона, три от които в гигантския слалом.

Втори с изоставане от 1.51 секунди се нареди защитаващият големия Кристален глобус от миналия сезон Марсел Хиршер (Австрия), а трети остана Алекси Пентюро (Франция) с пасив от 1.69 секунди.

С второто си място Хиршер се изкачи на върха на генералното класиране с 955 точки. Той измести от първата позиция Аксел Лунд Свиндал (Норвегия), който не успя да завърши втория манш днес, след като беше 13-и в първия. Свиндал вече е втори с 897 точки. Трети е Пентюро със 774 точки. Във временното подреждане за малката Световна купа в дисциплината гигантски слалом лидер отново е Хиршер с 460 точки, пред Пентюро с 365 точки и Лигети с 360 точки.

Крайно класиране в гигантския слалом от Световната купа за мъже в Санкт Мориц:
1. Тед Лигети (САЩ) - 2:38.75 минути (1:18.80 минута в първия манш и 1:19.95 минута във втория манш)
2. Марсел Хиршер (Австрия) - 2:40.26 (1:20.23 и 1:20.03)
3. Алекси Пентюро (Франция) - 2:40.44 (1:20.08 и 1:20.36)
4. Матс Олсон (Швеция) - 2:41.43 (1:20.71 и 1:20.72)
5. Филип Шьоргхофер (Австрия) - 2:41.55 (1:20.71 и 1:20.84)
6. Роберто Нани (Италия) - 2:41.99 (1:21.10 и 1:20.89) 

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.