Наполи катастрофира в Бергамо и се сбогува с мечтите за титла (ВИДЕО)

Лацио подчини Киево като гост, вижте всички резултати и голмайстори в Серия А

Наполи загуби тежко с 0:3 при гостуването на Аталанта в 22-ия кръг на Серия А и сякаш окончателно се сбогува с мечтите за Скудетото. Двама аржентинци наказаха неаполитанците с три гола след почивката, а Херман Денис се превърна в техен кошмар с два гола и асистенция.

Рафа Бенитес пусна в ход прословутите си ротации, макар да знаеше, че Наполи гостува трудно в Бергамо с едва две победи от последните си 10 визити там. След две поредни нулеви ремита обаче, днес отборът на Бенитес бе съсипан с три гола през втората част.

Първата част не предложи почти нищо вълнуващо. Йепес и Консили се удариха лошо във въздуха, вратарят доигра мача с превързана глава, но опитният защитник бе заменен.

Пандев лесно падна в наказателното поле с надежда да спечели дузпа, но не успя. Инлер игра с ръка в наказателното на Наполи, но и това не се превърна в дузпа.

Втората част обаче беше истински кошмар за неаполитанци.

Моралес пусна за Денис, който стреля от границата на накзателното поле, Пепе Рейна се намеси лошо, позволи топката да мине под него и Аталанта поведе само две минути след подновяването на играта.

В 64-ата минута Инлер изчисти ужасяващо на коляното на Денис, който овладя и от воле удвои аванса.

20 минути преди края Денис опита пас за своя сънародник Макси Моралес, Фернандес се подхлъзна в най-неподходящия момент и Моралес заби и трети гол в мрежата на Пепе Рейна.

Наполи е трети с 44 точки, на 12 зад лидера Ювентус, който тази вечер посреща Интер в "Дерби д'Италия". Аталанта е с 27 точки на 12-та позиция.

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа – Лацио, победи Киево с 2:0 във Верона, благодарение на чудесната игра на 18-годишния Кейта Балде.

Тази седмица „орлите” загубиха може би най-добрия си играч Ернанес, който премина в Интер, а Еди Рея разкри, че 10 различни играчи са отказали да преминат в Лацио. Рея леко изненадващо заложи на много офанзивното 3-4-3 срещу борещия се за оцеляване Киево.

Само 6 минути бяха нужни на Лацио да поведе. Кейта пусна за Кандрева вляво и италианският национал се разписа под гредата за 1:0.
Кейта бе близо до втори гол след красив удар с петичка, но вратарят Пуджони се хвърли и изби покрай гредата.

20 минути преди края бившият талант от академията на Барселона все пак заслужено стигна до своя гол. Неговият силен удар рикошира в Канини и заблуди вратаря за 2:0, което накара част от 12 000 души по трибуните на „Марк Антонио Бентегоди” да си тръгнат по-рано.

Лацио е девети с 31 точки, Киево има 18 точки на 16-та позиция, но само една го дели от зоната на изпадащите.