Черноморец заплете още повече възела около Венци Христов

Черноморец заплете още повече възела около Венци Христов

"На този етап не сме подавали молба до БФС за спиране правата на Христов, но ще си търсим обезщетение", призна изпълнителният диретор на "акулите" Пламен Киряков.

Сагата около национала Венци Христов се заплита с троен възел, след като Бургаският окръжен съд като втора инстанция потвърди решение на районния от лятото. А то е, че нападателят е разтрогнал неправомерно договора си с Черноморец, пише вестник "24 часа".

Христов, който чака трансфер от Берое в ЦСКА, избяга от Бургас през миналата зима с мотива, че не е получил три заплати за октомври, ноември и декември. Според хора от кухнята на "акулите" националът бил адски недоволен от отношението на треньора Димитър Димитров-Херо. Тогава Арбитражната комисия към БФС отсече, че договорът на играча се прекратява по вина на Черноморец.

Чрез своя адвокат Венци Христов вече е обжалвал пред Върховния касационен съд (ВКС), който ще се произнесе окончателно по казуса.

"На този етап не сме подавали молба до БФС за спиране правата на Христов, но ще си търсим обезщетение", призна изпълнителният диретор на Черноморец Пламен Киряков. Клубът е завел дело в Бургаския районен съд и срещу Наджиб Амари. Звездата на отбора от есента така и не се появи в Бургас за зимна подготовка, въпреки че има действащ договор до 2016 г.

"Нека съдът установи как Амари е прекратил договора си едностранно, след като нямаме никакви задължения към него. После ще заведем ново дело за финансова компенсация и пропуснати ползи", заяви Киряков.

Както е известно, 21-годишният алжирец с френски паспорт бе почти уреден за трансфер в Турция.

 

Славия надви Септември (Сф) в контрола

Срещата предложи 5 гола

Старе: Лудогорец върви нагоре

Треньорът на Лудогорец Микаел Старе сподели след равенството 2:2 в контролата с Ботошани, че е доволен от старанието на играчите по време на лагера в Банско

Лудогорец изпусна да победи румънци в последната минута (ВИДЕО)

Гол в 92-та минута за Ботушани доведе резултата до 2:2

Енцо Фернандес: Страдахме срещу Кабо Верде

Аржентинският национал Енцо Фернандес призна, че отборът имал затруднения в двубоя срещу Кабо Верде от 1/16-финалите на Световното първенство по футбол

Вижте как Илиан Илиев - младши разплака сензацията на Мондиала Возиня (ВИДЕО)

Това се случи по време на дербито на Лимасол през 2021 година

Ново попълнение на Левски: Това е най-големият клуб в България

Едно от новите попълнения на Левски - Алекс Сентейес, сподели първите си думи като играч на "сините" пред клубната телевизия