Русия спечели първото място в група "Б"

Олимпийският първенец Канада и вицешампионът САЩ, които завършиха съответно на първо и второ място в група "А", се класираха директно за полуфиналите.

Русия победи Швеция с 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) и спечели първото място в група "Б" на олимпийския турнир по хокей на лед за жени в Сочи. Момичетата на Михаил Чеканов имаха превъзходство срещу състава на "Тре Кронур" и стигнаха заслужено до успеха след попадения на Екатерина Смоленцева, Альона Хомич и Анна Щукина. Вратарката Анна Пругова завърши с 14 спасявания.

За шведките почетното попадение за 1:2 в края на втория период реализира Пермила Винберг, а вратарката Валентина Валнер отрази 25 шайби. Така представителките на домакините ще играят в четвъртфиналните плейофи срещу завършилия на четвърто място в група "А" тим на Швейцария. Шведките пък ще срещнат бронзовия медалист от Ванкувър 2010 Финландия в спор за класиране на полуфиналите.