Реал мина на парад през Хетафе в мадридското дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

И без Кристиано Роналдо, "кралете" биха с лекота с 3:0 и се изравниха отново на върха с Барселона и Атлетико (М)

Реал Мадрид лесно победи Хетафе с 3:0 в мадридско дерби от 24-ия кръг на Ла Лига и отново три отбора имат равни точки на върха в Испания. Голове на Хесе Родригес, Бензема и Модрич направиха така че Барселона, Атлетико (М) и Реал (М) имат по 60 точки 14 кръга преди края.
На „Колизеум Алфонсо Перес” „кралете” записаха седма победа в последните си 8 шампионатни срещи и го направиха много убедително. Хетафе пък записа 10-ти пореден мач без успех и изравни своята най-негативна серия от 2008 година насам.

Кристиано Роналдо изтърпява наказание за червения картон срещу Атлетик (Билбао), но това не смути ни най-малко останалите звезди на Анчелоти.

Реал натисна от първата секунда и поведе в 5-ата минута. Гарет Бейл намери вляво Хесе Родригес, а 20-годишната звезда нагласи на десния си крак и прати в далечния ъгъл за 1:0.

Гарет Бейл получи първия жълт картон в 26-ата минута, но само секунди по-късно гостите удвоиха. Ди Мария намери пространство на левия фланг и центрира, Бензема укроти на гърди и от воле разстреля Моя за 2:0.

Бейл изпусна на празна врата след хубав пас на Бензема в 34-ата минута, а като по чудо контрите на Реал не доведоха до нови голове преди почивката.

„Белия балет” имаше пълно превъзходство, но втората част започна с пропуск на Колунга и спасяване на Моя след удар на Ди Мария.

Точно в средата на втората част Марсело подаде на Модрич пред пеналта и хърватинът изстреля прецизно в долния ъгъл за 3:0, което сложи точка на спора до края.

Така трибоят за титлата в Испания продължава с пълна сила. Барса, Реал и Атлетико са на върха с по 60 точки, а Хетафе е 16-ти с 25, на 4 пред зоната на изпадащите.
Официално: Байерн подписа с халф