Еспаньол разби мита за непревземаемия "Сан Мамес" (ВИДЕО)

Каталунците станаха първият отбор, който спечели в новата "Катедрала" в мач от първенството след 2:1

Еспаньол разби мита за непревземаемия „Сан Мамес” и стана първият отбор, който успя да победи Атлетик (Билбао) на неговия стадион в Ла Лига. Каталунците спечелиха с 2:1 в 24-ия кръг, а досега само Атлетико (М) беше печелил тук, но за Купата на Краля.

Еспаньол заслужи успеха с много стабилна защита, а баските доиграха с 10 души след втори жълт картон на централния нападател Адурис в 87-ата минута.

Гостите поведоха в 6-ата минута. Шимао намери Серхио Гарсия и след отличен контрол над топката нападателят се разписа за 1:0 с 10-ия си гол за сезона.

Преди почивката каталунците направиха страхотна атака с по едно докосване, но ударът на Стуани срещна гредата.

11 минути след почивката Ибай Гомес проби отлично и сервира за Карлос Гурпеги, който не сбърка за 1:1.

Гостите не се стъписаха и в 65-ата минута Шимао центрира от корнер, а Диего Колото отклони в мрежата за 2:1 в полза на Еспаньол.

До края гостите имаха няколко удобни шанса на контра, а Адурис беше изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Виктор Санчес.

Първият отбор, спечелил на новия „Сан Мамес” в Ла Лига, е седми с 32 точки, докато Атлетик (Билбао) остава 4-ти с 44, на 16 зад трите лидера Барселона, Реал Мадрид и Атлетико (Мадрид).