Днес се открива автобомилният сезон у нас

Днес се открива автобомилният сезон у нас

„Рали спринт“ дебютира в календара на БФАС в Самоков

Новият сезон в автомобилните надпревари у нас се открива днес в Самоков с провеждането на една изцяло нова дисциплина. Зрителите ще могат да се насладят на изключително зрелищното и популярно по света „Рали спринт“. Този шампионат дебютира в календара на Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС).

„Ще стартират 18 екипажа. Всеки може да вземе участие, независимо от спесификацията на автомобила, с който разполага. Идеята е да популяризираме спорта и да го направим още по-достъпен за хората, които нямат сериозни финансови ресурси. За да си част от рали спринта няма никакви специални изисквания. Надпреварата се провежда в един ден и не излиза никак скъпо за участниците, а е много атрактивно и приятно за зрителите“, сподели генералният секретар на БФАС Георги Гвоздейков.

Организатори и състезатели изразиха съжаление, че надеждите им за снеговалеж останаха напразни, защото при обилен сняг надпреварата щеше да стане още по-вълнуваща. Все пак адреналинът на пилоти и зрители може да се покачи достатъчно от очаквания дъжд и мокро трасе.



Днес пилотите ще направят опознавателни обиколки по отсечката „Бели Искър“ (3,9 км. дължина), на която ще се проведе самото състезание. От 20:00 часа тази вечер е официалното откриване пред зала „Арена Самоков“. Стартът е утре, неделя, в 09:45 часа, а финалът в 15:20 отново пред залата в града.

До края на 2014 година още три мини ралита ще се проведат на територията на България - Варна (27 април), Видин (19 октомври) и Твърдица (9 ноември). Ако проектът се приеме добре от състезатели и зрители, то през следващата година шампионатът ще увеличи броя на кръговете.
   

 

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2

Стюардите наказаха Никола Цолов след квалификацията с три места

Никола Цолов беше наказан от стюардите на Гран При на Абу Даби след края на квалификацията във Формула 2

Никола Цолов: Надявам се на чист старт и добро състезание утре

„В Катар имахме добро състезателно темпо, надявам се, че и този път ще е така", каза пилотът

Никола Цолов ще започне от първа линия спринта в Абу Даби

Българинът зае девета позиция в квалификацията

Никола Цолов даде 15-о време в тренировката преди Гран при на Абу Даби

Българинът Никола Цолов даде 15-о време в свободната тренировка преди Гран при на Абу Даби във Формула 2. Българският пилот на Кампос Рейсинг направи обиколка в рамките на 1:40.389 минути на 5.281-километровото трасе "Яс Марина". 

ФИА пред съдебен казус

Ръководството на Формула 1 може да върне единствения кандидат за президент Мохамед Бен Сулайем през следващата седмица, но е изправен пред съдебно разследване през февруари, заяви адвокат на потенциалния опонент Лора Виларс.