България без титла на Балканиадата по лека атлетика в зала

България без титла на Балканиадата по лека атлетика в зала

Жените завършиха на трето място в отборното класиране

Българските състезатели спечелиха шест медала, но не успяха да стигнат до титла на 19-ото Балканско първенсто по лека атлетика на закрито, което се проведе днес в зала "Аслъ Чакър Алптекин" в Истанбул (Турция). Сребърни отличия завоюваха Радослава Мавродиева, Митко Ценов и Венелина Венева-Матеева, а с бронз се окичиха Милена Миткова, Тихомир Иванов и Георги Иванов.

Балканската шампионка в тласкането на гюле от 2012 и 2013 година Мавродиева остана втора с постижение от 17.63 метра. Тя беше детронирана от Анка Ханте (Румъния), която единствена преодоля границата от 18 метра с постижение от 18.02 метра.

Ценов спечели сребро на Балканиадата в бягането на 3000 метра за втора поредна година. Той финишира за 7:58.26 минути и свали повече от секунда от личното си постижение в дисциплината. Победител стана състезаващият се за Турция кениец Али Кая със 7:52.15 минути.

39-годишната Венева-Матеева също стигна до среброто на регионалното първенство за втора поредна година, след като преодоля 1,90 метра в скока на височина. Титлата спечели хърватката Ана Симич с 1,94 метра.

Миткова завърши трета в скока на дължина с 6.16 метра. Балканска шампионка стана бронзовата медалистка от световния шампионат в Москва 2013 Ивана Шпанович (Сърбия) с личен рекорд и трето постижение в света за сезона от 6.92 метра.

Дебютантът Тихомир Иванов стигна до бронза в скока на височина с 2,19 метра. Победител в дисциплината е Антониос Масторас (Гърция) с 2,27 метра, а сърбинът Милош Тодосиевич се класира втори с лично постижение от 2,21 метра.

Националният рекордьор в тласкането на гюле Георги Иванов се нареди трети с резултат от 20.12 метра. Европейският първенец Асмир Колашинац (Сърбия) триумфира в дисциплината с 20.23 метра.

Шампионката на България Моника Георгиева остана пета в бягането на 1500 метра с 4:22.52 минути. Така тя подобри с малко повече от 5 секунди личното си постижение в дисциплината. Победителка стана Луиза Гега (Албания) с 4:07.84 минути.

България се нареди на трето място в отборното класиране при жените с 84 точки. Първи е тимът на Румъния със 150,5 точки, а втори са домакините от Турция със 138,5 точки.

При мъжете съставът на България остана на седмо място със 77 точки. Шампиони са домакините със 133 точки, пред Румъния със 132 точки и Сърбия с 98 точки. 

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.