Манчестър Юнайтед ще спасява сезона с щурм в Шампионска лига

Манчестър Юнайтед ще спасява сезона с щурм в Шампионска лига

Борусия (Д) има тежко гостуване на Зенит в осминафиналите

Във вторник вечер се подновяват осминафиналните битки в Шампионска лига. От 19:00 Зенит приема миналогодишния финалист Борусия (Дортмунд), а от 21:45 Манчестър Юнайтед гостува в Гърция на местния хегемон Олимпиакос.

Зенит – Борусия Дортмунд (19:00, „Петровски”)

Приключението на Борусия (Дортмунд) в Шампионска лига се подновява днес от 19:00 при гостуването на руския вицешампион Зенит в осминафиналите на турнира.

Лучано Спалети може да разчита на пълен състав. Дошлият през януари от Рубин Саломон Рондон ще чака своя дебют за Зенит в атака. Ако той играе, това ще е и негов първи мач в Шампионска лига.

Марко Ройс е възстановен от контузия и е на линия за гостите. Матс Хумелс (глезен) е под сериозен въпрос, а Илкай Гюндоган (гръбначен стълб), Свен Бендер (възпаление на костта), Невен Суботич (коляно) и Якуб Блажчиковски (коляно) са аут със сигурност.

Отборът на Юрген Клоп спечели най-трудната група, въпреки че завърши с равни точки (по 12) с Арсенал и Наполи. Зенит пък завърши втори в своята група и отстъпи само на Атлетико (Мадрид).

Любопитно е, че в 6-те си мача в групата Зенит спечели само веднъж срещу Порто, но три ремита пратиха руснаците в елиминационната фаза за едва втори път. За сравнение Борусия взе 4 победи в своята група.

Германският клуб започна в добра форма 2014-та, но претърпя истинско крушение с 0:3 от мъчещия се в Бундеслигата Хамбургер през уикенда. „Жълто-черните” са на цели 20 точки зад лидера Байерн (Мюнхен).

Зенит не е играл официален мач от последната си изява в Шампионска лига на 11 декември заради зимната пауза в руския елит. Тимът от Санкт Петербург обаче е лидер в Премиер лигата с равни точки с Локо (Москва), но по-добра голова разлика.

Прогноза на Novsport.com: Над 2.5, гол/гол
на живо по bTV Action

Олимпиакос – Манчестър Юнайтед (21:45, „Йоргос Караскаки”)

Манчестър Юнайтед пътува за Гърция в добро настроение преди първия осминафинал в Шампионска лига. Турнирът изглежда последен шанс за Дейвид Мойс да спаси сезона след неубедителното представяне във Висшата лига и отпадането от ФА Къп и Купата на Лигата.

На домашната сцена английският шампион има проблеми, но в Европа почти без проблеми спечели своята група в най-силния клубен турнир, а през уикенда Робин ван Перси и Уейн Рууни се разписаха в мрежата за Кристъл Палас за успеха с 2:0.

Ван Перси има 4 гола в последните 5 мача и отново от него ще се чакат попадения. Фил Джоунс, Рафаел и Джони Еванс са под въпрос за мача, след като пропуснаха гостуването на „Селхърст Парк”. Дани Уелбек няма да играе заради контузия в коляното. Хуан Мата не може да играе в ШЛ, защото вече носи екипа на Челси през този сезон в надпреварата. Дарън Флетчър пък беше добавен в състава на Юнайтед за Шампионска лига.

В 4 мача срещу Олимпиакос в Шампионска лига Манчестър Юнайтед има 4 победи и е допуснал само два гола.

Олимпиакос е в отлична форма и няма загуба в гръцкото първенство от февруари миналата година. Този сезон отборът на Мичел има невероятната голова разлика от +69 и е допуснал само 9 гола във вътрешния шампионат.

Олимпиакос се класира драматично за осминафиналите, като завърши наравно по точки с Бенфика, но продължи напред заради по-добри показатели в преките мачове.

През уикенда гръцкият колос размаза ОФИ (Крит) с 4:0, а сръбският нападател Марко Сцепович вкара хеттрик. Но и той като Мата няма право да играе в Шампионска лига. В същия мач се контузи и Хавиер Савиола, който няма да играе с Юнайтед.

Зимните покупки Ернан Перес и Иван Маркано обаче имат право да играят и чакат шанса си. Парагваецът Нелсон Валдес също дойде през януари, но участието му не сигурно заради травма в глезена.

Прогноза на Novsport.com: 2
на живо по bTV Action
Симоне Индзаги: Италианският футбол ще се възстанови

Бившият старши треньор на Интер Симоне Индзаги настоява, че италианският футбол „ще се възстанови“ след неуспеха да се класира за Световно първенство за трети пореден път

Слот има последен шанс да спаси поста си

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот е все по-близо до раздяла с клуба след края на настоящия сезон

Фаворитите във ФА Къп се разминаха на полуфиналите

Манчестър Сити и Челси могат да се срещнат на финала на ФА Къп, след като жребият за полуфиналите размина двата големи фаворита, които останаха в битката за трофея след отпадането на Арсенал и Ливърпул

Киву: Показахме зрялост

Старши треньорът на Интер Кристиан Киву коментира победата с 5:2 над Рома в домакинството от 31-ия кръг на италианското първенство

ОФИЦИАЛНО: Бернардо Силва напуска Манчестър Сити

Бернардо Силва ще напусне Манчестър Сити, когато договорът му изтече това лято, потвърди помощник-треньорът на клуба Пеп Линдерс

Марота защити Бастони от нападките, но и не изключи трансфер

Президентът на Интер Бепе Марота остро разкритикува „срамното линчуване в медиите“ на Алесандро Бастони след провала на Италия срещу Босна и Херцеговина. Той не изключи и продажбата му на Барселона