Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

05 май 2010 19:48 Димитър Стефанов

Берое взе Купата с инфарктен гол (видео)

Отборът на Берое (Стара Загора) е новият носител на Купата на България. На финала в Ловеч момчетата на Илиан Илиев надделяха много трудно над втородивизионния Черноморец (Поморие) с 1:0, като голът падна 10 секунди след края на даденото от съдията продължение, а негов автор бе Дончо Атанасов. Като цяло срещата бе много равностойна и поморийските „акули” на Петър Хубчев трябва да съжаляват, че не стигнаха поне до продължения. Така Берое спечели първата си Купа след 5 изиграни финала и ще играе в третия кръг на турнира Лига Европа. Любопитното е, че беройци изиграха 5 мача в турнира, в които не допуснаха нито един гол!

Срещата започна равностойно, а първият точен удар дойде в четвъртата минута, когато Манев от състава на Черноморец стреля силно с левия крак от дъгата, но топката попадна право в ръцете на Боян Пейков. Малко след това капитанът на старозагорци Слави Жеков пробва хубав удар с десния крак от около 25 метра, който влиташе точно в дясната сглобка, но стражът на поморийци прояви рефлекс и спаси своя тим.

С течение на времето Берое взе инициативата в свои ръце и наложи натиск в половината на Черноморец, а малките „акули” разчитаха предимно на контраатаки – чистите положения обаче липсваха.

Двата отбора си размениха по няколко неточни удара, а в 40-ата минута пред Искрен Писаров се откри първото по-сериозно положение в мача. Той овладя една топка в наказателното поле на Черноморец и опита удар с десния крак по диагонала, но стреля право в краката на излезлия да скъси ъгъла Георгиев.

Берое продължи да бъде по-настъпателният тим след почивката, но първото по-сериозно положение дойде в 58-ата минута и бе в актива на Черноморец. Яни Пехливанов направи отличен пробив отдясно, пусна към Манев, който остана очи в очи с Пейков, но стреля право в тялото на вратаря.

Минута по-късно пък Искрен Писаров можеше да открие, след като една отбита след центриране топка попадна право на левия му крак, но той стреля слабо по земя и Георгиев спаси. В 65-ата минута пък дойде най-добрата възможност за Берое. Здравко Илиев се впусна отдясно, центрира остро, а Дончо Атанасов засече с глава на далечната греда и стреля силно, но Георгиев спаси.

Черноморец пък отговори с хубаво изпълнен фаул от страна на Филипиов, който обаче бе спасен без проблем от Боян Пейков. В 78-ата минута поморийци стигнаха до ново положение. След центриране от ъглов удар, топката попадна на левия крак на Георги Костадинов, който стреля от воле, но не успя да уцели вратата.

В ответната атака пък Георги Андонов можеше да вкара за Берое, но негов удар с плонж също се оказа неточен. Малко след това пък Митев пробва амбициозен удар с левия крак от фаул от около 30 метра, но и той не успя да уцели вратата. Така се стигна до последните секунди от добавеното време на срещата, когато Берое вкара гола на победата.

Десет секунди след края на даденото от съдията продължение, Георги Андонов свали с глава към Дончо Атанасов, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Черноморец и с левия крак от точката на дузпата разстреля Георгиев за крайното 1:0.

20. Станков Смяна за състезател влизащ в игра
29. Минчев
6. Божанов
Илиан Илиев

Събития

90+2' Край на мача Край на мача! Берое спечели Купата на България с гол в добавеното време - 1:0. Старозагорци ще играят в Лига Европа от третия предварителен кръг - Берое най-накрая спечели Купата при петия си опит
90+1' Гол ГОЛ! Берое повежда с 1:0 десет секунди след края на даденото от съдията продължение. Георги Андонов свали с глава към Дончо Атанасов, който се оказа най-съобразителен в наказателнтото поле на Черноморец и с левия крак разстреля Георгиев за 1:0
90' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Валентин Филипов
90' Смяна за състезател излизащ от игра Цветан Филипов също е заменен
90' 1 минута добавено време на мача
88' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Димов
88' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Черноморец, Чакъров напуска игра
83' Греда Митев пробва амбициозен удар с левия крак от фаул от около 30 метра, но и той не успя да уцели вратата
79' Греда Георги Андонов стреля с плонж, но и той не уцелва вратата
78' Греда След центриране от ъглов удар, топката попадна на левия крак на Георги Костадинов, който стреля от воле, но не успя да уцели вратата
70' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място Ники Станков
70' Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в Берое, Генчев излиза
68' Bнимание Хубав удар на Филипиов от фаул е спасен без проблем от Боян Пейков
65' Bнимание Страхотен шанс за Берое! Здравко Илиев се впусна отдясно, центрира остро, а Дончо Атанасов засече с глава на далечната греда и стреля силно, но Георгиев спаси
63' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Костадинов от тима на Черноморец
59' Bнимание След центриране от дясно, топката попада на крака на Искрен Писаров, който пробва техничен удар отблизо, но прати коженото кълбо право в ръцете на Георгиев
58' Bнимание Черноморец пропусна най-чистото положение за гол! Яни Пехливанов направи отличен пробив отдясно, пусна към Манев, който остана очи в очи с Пейков, но стреля право в тялото на вратаря
55' Греда Георги Андонов направи хубав рейд през отбраната на Черноморец и стреля с левия крак, но топката профуча покрай левия страничен стълб
54' Агитката на Берое запали букет от факли
47' Греда Слави Жеков пробва удар от далеч, който излиза в аут
46' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Тодор Тодоров
46' Смяна за състезател излизащ от игра Атанас Атанасов е излязал от игра на почивката
45+1' Край на мача Край на първото полувреме в Ловеч, Черноморец и Берое се оттеглят на почивка при резултат 0:0
45' 1 минута добавено време на първата част
40' Bнимание Искрен Писаров овладя една топка в наказателното поле на Черноморец и опита удар с десния крак по диагонала, но стреля в краката на излезлия напред вратар Георгиев
38' Bнимание Слаб удар на Филипов от дъгата попада право в ръцете на Пейков
30' По-добра игра за Берое в първия половин час от мача, но беройци така и не стигат до чисто голово положение
29' Греда Далечен удар на Атанас Атанасов с левия крак минава високо над вратата
20' Колосално предимство за Берое при феновете, над 4000 старозагорци подкрепят своя тим срещу едва 100 човека, които викат за "акулите" от Поморие
14' Греда Манев отново пробва удар от далеч, но този път не успя да уцели вратата
9' Bнимание Страхотен удар от дъгата на Слави Жеков влизаше право в дясната сглобка, но стражът на Черноморец прояви рефлекс и спаси
4' Bнимание Първи точен удар в мача, отправи го Манев от състава на Черноморец с левия крак от дъгата, но топката попадна право в ръцете на Пейков
1' Начало на мача Николай Йорданов дава начало на мача
0' Както и да завърши мачът, отборът на Черноморец отива на дискотека в Поморие, където ще пее Преслава