Радуканов срещу ЦСКА без реваншизъм

Радуканов срещу ЦСКА без реваншизъм

Треньорът на Славия отрече интерес към Валери Домовчийски, Алексндър Дюлгеров готов да играе веднага

Славия няма проблеми с контузени футболисти преди двубоя с ЦСКА от 25-ия кръг в "А" група, заяви треньорът на "белите" Милен Радуканов на редовната си седмична пресконференция. Специалистът е категоричен, че не е воден от реваншизъм срещу "червените", а неговият отбор ще се опита да изненада своя съперник в събота на стадион "Българска армия".

"Нямаме проблеми с контузени, предстои ни един от най-хубавите двубои. Трябва да покажем добро лице. Ще се опитаме да се противопоставим успешно на ЦСКА и да ги изненадаме на техния стадион. Няма реваншизъм в мен. Отборът може да покаже много неща. Трябва да се противопоставим на добрите тимове в България", коментира Радуканов, който е бивш треньор на "армейците".

"Белите" не могат да разчитат на наказаните Фернандо да Силва и Димитър Пиргов, които получиха червени картони в мача на Славия с Левски миналата седмица, завършил наравно 2:2. Голмайсторът Атанас Курдов беше продаден на казахстанския Астана, а на негово място беше привлечен Рангел Абушев. Другото ново попълнение на "белите" от тази седмица е защитникът Александър Дюлгеров.

"Тримата ще липсват много. Всички останали са на линия. Новите ще бъдат картотекирани за двубоя срещу ЦСКА и ще преценим дали да вземат участие. Дюлгеров е напълно готов да се включи в състава", каза още Милен Радуканов.

Той отрече, че Славия ще привлече освободения от Ботев (Пловдив) нападател Валери Домовчийски. "Добър футболист е и му желая успех", каза по темата треньорът на столичани. Радуканов се надява повече да не коментира съдиите в мачовете на Славия, след като в събота изказа несъгласие с реферските отсъждания по време на двубоя срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов".

"Четири години не съм позволявал да коментирам реферите и се надявам те да свирят по правилника, не 50:50. Онзи ден имаше доста грешки. Надявам се да няма повече поводи за коментар по адрес на арбитрите", завърши Милен Радуканов.

Специалистът отказа да коментира финансовите си отношения с бившия си клуб ЦСКА и само каза: "Всичко ще бъде наред".

Ради Цонев става свободен агент

Халфът Радослав Цонев няма да продължи да играе за врачанския Ботев, информира Дарик радио

Черно море създава убийствена конкуренция

С привличането на опитния Александър Колев Черно море създава убийствена конкуренция на върха на атаката, тъй като на този пост могат да бъдат използвани също Селсо Сидни и Георги Лазаров

Официално: ЦСКА привлече бранител от Ботев (Враца)

ЦСКА представи трето ново попълнение

Роберто Мартинес похвали съдията срещу Хърватия

Националният селекционер на Португалия - Роберто Мартинес, похвали многобройните намеси на ВАР по време на мача с Хърватия, спечелен от "мореплавателите" с 2:1

Силен трансфер за ЦСКА до часове

Носителят на Купата на България ЦСКА е направил важна крачка в опита си да подсили състава преди началото на новия сезон.

Марез се отказа от националния отбор на Алжир

Капитанът на Алжир Рияд Марез заяви, че е изиграл последния си двубой за националния отбор