Нели Маринова-Нешич ще бъде старши треньор на волейболния отбор на Добруджа 07 (Добрич) за девойки

Волейболистите на Добруджа 07 спечелиха финалния турнир при юношите старша възраст, на който бяха домакини

Нели Маринова-Нешич ще бъде треньорка на девойките на Добруджа 07 (Добрич), информират от пресцентъра на клуба. Досега състезателките бяха водени от сестра й Милена Маринова, която вече е в Германия при бащата на детето, което се очаква след близо два месеца.
Нели, която е бивша националка, е в щаба на треньора на женския тим на България Марчело Абонданца, за да помага в тренировъчния процес.

Волейболистите на Добруджа 07 спечелиха финалния турнир при юношите старша възраст, на който бяха домакини. Добричлии записаха три убедителни победи, в които не дадоха нито един гейм на своите съперници, съобщават от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07. Шампионите в региона се класираха за републиканските финали, а Черно море БАСК и Калбо ще играят квалификации.
Всички резултати:
ВАРНА ВОЛЕЙ - КАЛБО 0:3 (28, 18, 21) ; ДОБРУДЖА 07 - ЧЕРНО МОРЕ 3:0 (23, 14, 18)
КАЛБО - ЧЕРНО МОРЕ 2:3 (-19, 23, -22, 22, 11) ; ВАРНА ВОЛЕЙ - ДОБРУДЖА 07 0:3 (16, 13, 23)
ДОБРУДЖА 07 - КАЛБО 3:0 (16, 18, 20) ; ЧЕРНО МОРЕ - ВАРНА ВОЛЕЙ 3:2 (-27, 25, -22, 19, 11)
КЛАСИРАНЕ :
1. ДОБРУДЖА 07 3 победи 0 загуби 9 точки 9:0 гейма
2. ЧЕРНО МОРЕ 2 победи 1 загуба 4 точки 6:7 гейма
3. КЪЛБО 1 победа 2 загуби 4 точки 5:6 гейма
4. ВАРНА ВОЛЕЙ 0 победи 3 загуби 1 точка 2:9 гейма

Изиграха се и полуфиналите на държавното първенство по тенис в зала при жените. На кортовете в София поставените под №1 Лютфия и Хюлия Велиеви победиха с 6:1, 6:2 състезателките на Изида - Калина Божилова/Христина Дянкова. Така добричлийки спечелиха бронзови медали от националния шампионат, информират от пресцентъра на клуба. Габриела Михайлова/Виктория Очева пък се наложиха с 6:2, 6:3 над Мелина Любомирова/Цветанка Трифонова.