Голям шампион: Григор Димитров триумфира в Акапулко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голям шампион: Григор Димитров триумфира в Акапулко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът грабна втора титла в кариерата си след 3-часов трилър с гиганта Кевин Андерсън

Григор Димитров спечели титлата в Акапулко, след като победи във финала Кевин Андерсън със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (5)!

Българинът показа невероятен характер и успя да се справи с южноафриканеца, който сервираше страхотно и наниза цели 13 аса. Те обаче не му стигнаха за успеха срещу нашето момче, защото Гришо бе непримирим и след изключително драматичен и оспорван мач, продължил точно 2:58 часа, вдигна втора титла в професионалната си кариера.

Този път тя е от сериите 500 и ще донесе точно толкова точки на хасковлията в ранглистата на АТП, а освен това и чек за 316 400 долара. Предишният му успех бе през 2013 г. на турнира в Стокхолм, който обаче бе от по-ниската категория АТР 250.

Днес мачът бе много равностоен, а в първия сет тенисистите печелеха своите подавания и закономерно се стигна до тайбрек. В него 22-годишният Гришо бе безапелационен, както ден по-рано с Анди Мъри, когато спечели два тайбрека срещу световния номер седем.

Вторият сет започна добре за 27-годишния южноафриканец, който поведе с 3:0 гейма и удържа преднината си, изравнявайки резултата след 6:3.



В третия решителен сет Димитров започна отлично и поведе с 1:0. Андерсън обаче обърна развоя, като проби при подаване на съперника си. При 2:4 гейма Гришо върна пробива, след това изравни и после поведе с 5:4. Южноафриканецът не се даде и също взе своя гейм. Първата ни ракета отново дръпна - 6:5, но съперникът му не допусна още един пробив - 6:6 и отново тайбрек.

В него Гришо спечели първата точка, но Андерсън показа по-здрави нерви и обърна резултата до 2:4. Нашето момче не се предаде и изравни. След това поведе с 6:5 и спечели решаващата точка, след като топката срещна мрежата и излезе в аут.

Така Гришо постигна най-ценната си победа, а след нея обеща, че догодина ще се върне в Мексико, за да участва отново в турнира, донесъл му титла още в дебютното участие.



Със спечелените точки в понеделник той ще заеме рекордното в кариерата си 16-о място в световната ранглиста и то напълно заслужено, защото в неделя сутрин той показа, че вече е голям шампион.

Янева и Енчева с победа при двойките срещу Южна Африка

3 от 3 за България в двубоя от “Били Джийн Кинг къп”

Бившият шампион Вавринка се сбогува и с “Мастърс”-а в Монте Карло

Себастиан Баес сломи легендарния швейцарец

Вики Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста на УТА на сингъл при жените

"Фондация Григор Димитров" с турнир, които да прати деца в академията на Патрик Муратоглу

“Фондация Григор Димитров” съвместно с Тенис клуб Хасково 2015 организира турнир за подбор на две деца, които ще изпрати на тренировъчен лагер в Академията на Патрик Муратоглу през месец септември

Иван Иванов с голям скок в ранглистата и рекордно класиране

Световният шампион за юноши Иван Иванов направи огромен скок в световната ранглиста на АТР

България стартира срещу РЮА за “Били Джийн Кинг къп”

Надпреварата започва утре в Баня Лука