Стефан Генов: В Коматево ще стават убийства

Стефан Генов: В Коматево ще стават убийства

"Базата е уникална, но не става за мачове, с Локо (Пд), Левски и ЦСКА ще стане война по трибуните"

Старши треньорът на Локо София Стефан Генов избухна пред „Тема Спорт", че на базата на Ботев Пловдив в Коматево голе­ми мачове не могат да се играят. След дву­боя между двата тима в събо­та следобед наставникът на червено-черните бе ударен с бутилка от фен на домакини­те.

„Ухото ме боли много, въз­палено е. Главата ме боля сил­но сутринта, но вече е по-доб­ре. Извадил съм си медицинско, но не искам да се занимавам с тези работи. Малко са ми мо­ите грижи с отбора, та и с това да се разправям. Хората ми дават съвети да го съдя, знам го кой е - Челсито (б.а. -известният фен на Ботев Пд Гошо Челсито). Той е един ре­цидивист. Има ли смисъл?! Аз съм пловдивчанин и не искам по този начин да навредя на Ботев, но за съжаление такива простаци и лумпени провалят всичко", коментира специали­стът.

„Локомотив София няма да подава жалба срещу Ботев Пловдив. Ние мислим за чисто футболните неща. Пострадах за това, че съм бил в Локомо­тив Пловдив. През цялото време не ме оставиха да си видя отбора. Като станех от ска­мейката, и към мен веднага по­литаха монети, запалки, сем­ки. Това, че позволиха на Ботев Пловдив да домакинства в Ко­матево, е много голяма греш­ка. Там големи мачове не мо­гат да се играят. Да, срещу Нефтохимик или Лудогорец, които са с 200 човека публика, става. Но срещу Локомотив Пловдив ще стане война. С Левски и ЦСКА също. Казвам ви, ще стават там убийства. То­ва не е пригоден стадион за дерби мачове. Да, уникална тренировъчна база е. Няма спор, но пак казвам, мачове там не бива да се играят. Ще го разберат, когато стане бе­лята. В България сме царе на това да се вайкаме, след като е станало най-лошото, вместо преди това да вземем нужни­те мерки", бесен бе Генов. Той се върна и към самия двубой с канарчетата, загубен с 1:4.

„Не заслужавахме да загубим от Ботев, съжалявам. Ако бях­ме вкарали втория гол, те отиваха на този резултат. Но така е във футбола. Ботев имат класни играчи, които умеят да реализират ситуа­циите си, докато ние не мо­жахме да си вкараме положе­нията, които бяха много по­чисти. Това е класата. При тях влиза резервен футболист с 12 хиляди евро заплата. Ние сме с тоягите и камъните, а те с бронетранспортьорите. Провалихме се. Сега ни чака много важен мач за купата срещу Черноморец в София. Трябва да вземем хубав аванс преди реванша в Бургас", за­върши Генов. 
Славия надви Септември (Сф) в контрола

Срещата предложи 5 гола

Старе: Лудогорец върви нагоре

Треньорът на Лудогорец Микаел Старе сподели след равенството 2:2 в контролата с Ботошани, че е доволен от старанието на играчите по време на лагера в Банско

Лудогорец изпусна да победи румънци в последната минута (ВИДЕО)

Гол в 92-та минута за Ботушани доведе резултата до 2:2

Енцо Фернандес: Страдахме срещу Кабо Верде

Аржентинският национал Енцо Фернандес призна, че отборът имал затруднения в двубоя срещу Кабо Верде от 1/16-финалите на Световното първенство по футбол

Вижте как Илиан Илиев - младши разплака сензацията на Мондиала Возиня (ВИДЕО)

Това се случи по време на дербито на Лимасол през 2021 година

Ново попълнение на Левски: Това е най-големият клуб в България

Едно от новите попълнения на Левски - Алекс Сентейес, сподели първите си думи като играч на "сините" пред клубната телевизия