Мъри разсипа от критики своите: Бяхме самоуверени, лениви, бавни и без агресия (+ВИДЕО)

Мъри разсипа от критики своите: Бяхме самоуверени, лениви, бавни и без агресия (+ВИДЕО)

Някой от публиката да слезе ще има повече желание, негодува Стоилов

Станимир Стоилов хвърли вината за загубата на Ботев (Пд) с 1:3 от Левски в първи четвъртфинал за Купата на България изцяло върху себе си и своите футболисти. Мъри призна, че не е могъл да мотивира футболистите си достатъчно добре.

„Разочарован съм от динамиката, скоростта и агресията на нашия отбор. Явно не можах да убедя отбора. Още предните дни видях, че отборът е ленив и самоуверен. Започнахме добре, но се виждаше, че не сме динамични и агресивни. Допуснахме три грешки в защита. Отборът беше много самоуверен, ленив, бавен, тромав и без агресия. Предусещах такова нещо. Ако искаме да си намерим оправдания, е най-лесно. Опитах се да ги убедя, че няма лек мач и всеки мач трябва да играем за победа, но явно не се е получило. Аз преценявам кога да се правят смените, не ми се видяха много ползотворни смените. Не коментирам съдията”, заяви Мъри пред репортер на Novsport.com на брифинга след двубоя.

Мъри смята, че и човек от публиката би играл с по-голямо желание от неговите футболисти днес.

„След като си изиграл добър мач, футболистите не чуват какво имаш да им кажеш. Всеки мач е дерби и трябва да намират себе си. Като не можеш да се мотивираш за 1/4-финал за купата... какво правиш. Някой от публиката да слезе ще има повече желание. Това не е футболът, който на мен ми харесва”.



Според него не Левски е спечелил, а по-скоро Ботев е загубил заради слабите си изяви. В Коматево той вярва, че нещата ще бъдат различни.

„Има и втори мач. Знам, че ще реагираме подобаващо, но исках и тука да играем със същата динамика и скорост, която показахме в първите три мача. Сигурен съм, че на домакински мач ще играем много по-добре, но това не ни оправдава за днес. Не смятам, че с нещо ни изненадаха Левски. Контролирахме повече топката, но не бяхме агресивни. Началото тръгна добре, но видях, че отборът не е достатъчно свеж”.

На въпрос на Novsport.com, специалистът не изрази някакво недоволство, че дербито на Пловдив с Локомотив ще се играе на Националния стадион „Васил Левски”.

„Най-добре да си играеш домакинските мачове у дома. След като има наказание, има кой да прецени къде да се играе и кога”. 
Феновете на Ботев Пловдив изкупиха билетите за дербито с Локо Пловдив

Феновете на Ботев Пловдив показаха пълната си мобилизация преди сблъсъка на „Лаута“ с Локомотив Пловдив от 1/4-финалите за Купата, след като изкупиха всички билети за гостуващия сектор

Съдийската комисия: Червеният картон за Спартак (Вн) е задължителен

Вижте мнението за варненското дерби

Над 150 съдии участваха в зимния семинар на зона София

При отлични условия Национална спортна академия „Васил Левски“ – зала „Аула Максима 1“ и откритата лекоатлетическа писта – се проведе традиционният зимен семинар на футболните съдии от зона София

Ботев Пловдив с гневна декларация след изместването на мача с Локо Пловдив

Вижте какво гласи тя.

БФС измести Дербито на Пловдив за по-ранен час

Спортно–техническата комисия към Българския футболен съюз обяви, че Дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев, което е от 1/4-финалите за SESAME Купа на България, ще бъде преместено за по-ранен час

БФС "удари" клубовете с над 14 000 евро глоби след първия пролетен кръг

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви наказанията след 20-ия кръг в efbet лига