Андреа Пирло ще подпише нов двугодишен договор

Андреа Пирло ще подпише нов двугодишен договор

Лига Европа е важна цел за нас. Това е малката Шампионска лига и стъпката, която правим тук ще е ключова за международния ни опит

Андреа Пирло ще подпише нов двугодишен договор с шампиона на Италия Ювентус. Това заяви халфът в интервю за Gazzetta dello Sport.

Новият контракт ще стане факт в най-скоро време, като всичко вече е почти уредено. "Все още не съм преподписал. Има дребни детайли, които трябва да се доуточнят, но е въпрос на време. Всички сме доста заети в момента и няма време да отида да сложа подписа си. Но това е работа за няколко минути и тифозите могат да бъдат спокойни", заяви Пирло.

Той говори и за разбирателството си с Антони Конте."С треньора винаги сме се разбирали много добре. Понякога се караме, но това е нормално. Никога няма да видите играч, който е сменян или да седи на резервната скамейка с усмивка на лицето. Това са дребни неща. Конте е един от най-добрите специалисти, с които съм работил. Страхотен е и бях изумен от тактическата му подготовка, от концентрацията и способността му да остане фокусиран. Желанието му да гони съвършенството е невероятно. И прехвърля всички тези неща в отбора", каза още италианският национал.

Пирло не пропусна да коментира и Серия А, където Юве има 14 точки преднина пред втория Рома. "Шампионатът още не е свършил, но всичко зависи само и единствено от нас. Изглежда, че ни е лесно, но не е така. Рома се представя отлично и ни затрудни много. Трябваше да направим нещо чудовищно, за да им дръпнем в класирането. Ясно е, че в момента конкуренцията в първенството не е от най-силните, но мога да ви уверя, че Юве е гладен за успехи. Това е най-организираният отбор от всички, в които съм играл", добави плеймейкърът.

Накрая той говори и за Лига Европа. Тази вечер "бианконерите" приемат Фиорентина в първи мач от 1/8-финалите на надпреварата. "Лига Европа е важна цел за нас. Това е малката Шампионска лига и стъпката, която правим тук ще е ключова за международния ни опит. Може да ни позволи да започнем следващия сезон с мач за Суперкупата на Европа и ще влезем в ново измерение", завърши Пирло.

Голям шок за Севиля! Наказаха треньора за цели 7 мача

Причина за санкцията станаха хаотичните сцени и разгорещена конфронтация със съдията

Президентът на Олимпик Марсилия напусна клуба

Драматичните събития в Олимпик Марсилия през последните дни достигнаха своята логична развръзка

Роби Кийн: Теренът не може да ни е оправдание

Старши треньорът на Ференцварош Роби Кийн заяви, че състоянието на терена в Разград няма да бъде фактор за представянето на неговия отбор в предстоящия сблъсък с Лудогорец от плейофите в Лига Европа

Юнайтед са категорични, че ще продадат Санчо

Манчестър Юнайтед взе окончателно решение за бъдещето на Джейдън Санчо на фона на настоящия му престои под наем в Астън Вила, информира вестник The ​​Sun

Барселона иска да задържи Рашфорд, но Юнайтед продължава да отказва отстъпки

28-годишният Маркъс Рашфорд се възползва максимално от шансовете, които му предоставя треньорът Ханзи Флик в Барселона

Контузията на Десподов се оказа по-сериозна от очакваното

Мускулната контузия, която измъчва капитана на българския национален отбор Кирил Десподов, ще се окаже по-сериозна, отколкото се смяташе първоначално