Марек и Левски Бол достигнаха полуфиналите

Другите полуфиналисти са ЦСКА и КВК Габрово

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и Левски Бол (София) се класираха на полуфиналите в държавното първенство по волейбол за мъже, след като затвориха плейофните си серии в два мача.

Марек победи с 3:0 (26:24, 25:18, 25:16) Хефтохимик 2010 (Бургас), докато Левски се наложи с 3:2 (25:19, 22:25, 35:33, 22:25, 15:10) над Добруджа 07 (Добрич).

Нефтохимик не се държеше като аутсайдер срещу гостите си от Дупница и дори успя да поведе с четири точки разлика в края на първия гейм, но забележителен обрат при блокирано разиграване за гейма постави Марек в удобна позиция. Фаворитите изравниха при 24:24 и спечелиха следващите две точки, което им отвори пътя към категорична победа.

Левски имаше доста по-големи затруднения по пътя си към победата на четвътртфиналите. Гостите от София започнаха убедително при победа с шест точки разлика в първия гейм, но силната игра на Добруджа доведе до тайбрек. Тимът от Добрич дори поведе с четири точки разлика при 6:2, но силна серия на Левски изкова победата за гостите при 15:10.

Другите полуфиналисти в турнира са отборите на ЦСКА и КВК Габрово, които спечелиха плейофните си серии още в неделя.