ЦСКА ще се опита да се намеси в битката за титлата

ЦСКА ще се опита да се намеси в битката за титлата

"Червените" търсят първа победа срещу Лудогорец

ЦСКА приема Лудогорец в дербито на междинния 29-и кръг в "А" група. Двубоят на "Българска армия" започва в 19:30 часа, а главен рефер на двубоя ще бъде Георги Йорданов. Крум Стоилов и Георги Славов ще му помагат по страничните линии, а Мартин Маргаритов ще бъде четвърти съдия.

"Червените" не са този отбор, който бяха преди началото на шампионата. Изправен пред угрозата изобщо да не съществува допреди няколко месеца, сега ЦСКА е трети в подреждането на "А" група и при една евентуална победа може да се намеси в битката за титлата.

"Армейците" са на три точки от втория Литекс и на шест от лидера Лудогорец, като шампионите са и с мач по-малко. ЦСКА обаче все още няма победа над тима от Разград, като в шестте мача помежду им тимът на Стойчо Стоев спечели четири и два завършиха наравно. На "Българска армия" "червените" записаха две поражения и един хикс.

През настоящия сезон в шампионата ЦСКА има само една загуба като домакин и тя дойде именно от Лудогорец с 0:2 през октомври. "Червените" обаче се намират в силна серия и нямат загуба в последните си осем мача в "А" група, като последно паднаха като гости на Ботев в Пловдив с 1:2.

Лудогорец, от своя страна, също знае колко важен може да се окаже този двубой в битката за титлата. При една евентуална победа тимът на Стойчо Стоев ще се откъсне на шест точки пред втория Ликтес. Игрите в Лига Европа несъмнено ще помогнат на разградчани да играят спокойно на "Българска армия". Лудогорец показа, че битките в Европа са калили отбора и в първия си мач от плейофите не даде шанс на Литекс, постигайки победа с 3:0 у дома, като така си върна за загубата с 2:4 по-рано през сезона.

Стойчо Стоев има повече проблеми със състава си, като Станислав Дяков, Александър Барт и Витиня са контузени, докато Христо Златински е наказан. Стойчо Младенов пък няма да може да разчита само на контузения Косоко.

Вероятни състави:

ЦСКА: М'Боли, Фо-Поре, Менди, В. Илиев, А. Попов, Чочев, Янчев, Милисавлевич, Гъргоров, Ив. Стоянов, Ди Вани.

Лудогорец: Вл, Стоянов, Минев, Терзиев, Моци, Шоко, Ешпиньо, Бургзорг, Мисиджан, Марселиньо, М. Александров, Кишада.
Илиян Филипов: Лъчезар Балтанов ще води Ботев Пловдив

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов говори в предаването "Домът на футбола" по актуални теми, свързани с клуба и обяви кой води временно "канарчетата"

Бившият футболист на ЦСКА Мика Пинто си намери отбор

Той подписа с нидерландския Дордрехт

Официално: Локо (София) преподписа с вратаря Мартин Величков

Новият договор на стража е до лятото на 2027 година

Капитанът на Спартак (Варна) защити клуба

Капитанът на Спартак Варна - Деян Лозев, излезе с обръщение в социалните мрежи към феновете на "соколите", след като стана ясно, че в офисите на клуба е имало посещение от Икономическа полиция

Станислав Генчев: Скоро ще видим Ибе в игра

Наставникът на Локомотив София Станислав Генчев призна, че съвсем скоро ще видим в игра звездното попълнение на "железничарите" - Джордан Ибе

Левски с най-голяма глоба от БФС след последния кръг

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви глобите и наказанията след 21-вия кръг на efbet Лига