ЦСКА пак спря Марица на полуфиналната права

ЦСКА-Демакс ще срещне Левски на финала

За женския отбор на Марица (Пловдив) приключи.  Както и в турнира за Купа България, пътят на Жълтите към финала на Националната волейболна лига бе препречен от отбора на ЦСКА-Демакс (София).  Шампионките спечелиха решаващия трети мач от полуфиналната серия с 3:1 (27:25, 25:13, 20:25, 25:23) и след 2:1 победи в плейофа си заформиха “вечно дерби“ с Левски (София) във финала за титлата.  Ако Сините надиграят Червените, за Марица ще останат сребърните медали.  В противен случай, пловдивчанки ще трябва да се задоволят с бронза.

Мачът в зала Олимпиада като че ли се реши в края на първата част.  С бурната подкрепа от страна на препълнените трибуни, момичетата на Иван Петков водеха почри през цялото време, но накря допуснаха обрат за 25:27.  Софиянки се възползваха от психологическото си предимство да разгромят Марица с 25:13 във втория гейм.  В третия гейм се събуди блокадата на Жълтите.  След второто техническо прекъсване те успяха да обърнат резултата в своя полза и с общо 7 точки от блокада в гейма го спечелиха с 25:20.  И в четвъртия гейм Марица надигра съперника на този елемент, но това не бе достатъчно за крайния успех.  Малко преди заключителните моменти на тази част домакините отново успяха да постигнат обрат в резултата, но не успяха да го удържат.  Шампионките спечелиха гейма с минималното 25:23 и ще защитават титлата си във финала.

Топреализатор на срещата стана Симона Димитрова с 18 точки за победителките. Гергана Димитрова добави 16.  Най-резултатна за Марица бе Силвана Чаушева със 17 точки, следвана от централната блокировачка Милена Димова с 16, 4 от които директно от сервис.  Другият център на пловдивчанки, бившата състезателка на ЦСКА Мария Данчева, впечатли с осемте си точкови блокади в двубоя.