Арсенал и Сити отвориха пътя на Ливърпул към върха след равенство (ВИДЕО)

Арсенал и Сити отвориха пътя на Ливърпул към върха след равенство (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха динамичен мач, “артилеристите” поставиха интересен рекорд

Арсенал и Манчестър Сити завършиха при равенство 1:1 в голямото дерби от 32-ия кръг на Висшата лига. По този начин двата тима отвориха пътя на Ливърпул към върха на шампионата, след като и Челси стъпи на криво срещу Кристъл Палъс. “Мърсисайдци” играят срещу Тотнъм на 30 март на стадион “Анфийлд”.


Голмайстори за “граджаните”, които първи откриха резултата, стана Давид Силва, а през второто полувреме Матьо Фламини изравни след страхотна атака. Този път Арсенал завърши срещата в пълен състав, въпреки че Томаш Росицки извърши груб фаул без да играе за топката и имаше вече жълт картон, но главният съдия не показа втори такъв.


Така, след този мача Арсенал са четвърти с 64 точки, а Сити са трети с 67.


 Интересното тази вече на “Емиратс” беше, че голът на Фламини бе под номер 1000 за Арсенал в Лондон във Висшата лига. Постижение, което за момента е уникално в първенството за голове в конкретен град и второто за “топчиите”, украсено с това число, след юбилейния мач на Арсен Венгер.


Срещата започна много диманично и футболистите на Мануел Пелегрини създадоха много грижи на бранителите. Те подходиха както и в предшините мачове в първенството - експлозивно начало в търсене на ранен гол. До такъв за малко не се стигна, след като Пабло Сабалета се откъсна сам, но вместо да шутира реши да подава и опасността бързо премина. Домакините сякаш не бяха на себе си след това начало на срещата, допускаха лесни грешки в средата на терена донякъде логично поучиха гол. В 18-ата минута след кинжална контраатака Дзеко шутира силно, стражът на Арсенал изби, топката обаче попадна в краката на Силва, който от непосредствена близост не сбърка. 
 

До края на полувремето Арсенал малко се посъживиха и дори вкараха гол, който обаче бе справедилво отменен. Голмайсторът Фламини прати кълбото зад Джо Харт, но в момента на паса преди това беше в положение на засада, която не остана незабелязана.


През второто полувреме тимът на Арсен Венгер излезе напълно преобразен и заигра като отбор с шампионски амбиции.


Лукас Подолски завърши многоходова атака на своя отбор с остро центриране към точката на дузпата, където Матийо Фламини очакваше подаването и с удар в далечния ъгъл не остав шансове на Джо Харт да спаси. Само минути по-късно домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, след като самият Подолски се озова на стрелкова позиция и добре пробва да прати топката между краката на Джо Харт, но английският национал по чудо спаси.

 

До края на срещата Пелегрини направи две смени, пускайки в игра Милнър и Хави Гарсия, с което показа, че иска да вземе само точка от тази среща. Което и в крайна сметка стана. В заключителните минути бяха отправени няколко силни удара по посока и на двете врати, но твърде неточни, за да представляват някаква опасност.


С това равенство и загубата днес на Челси от Кристъл Палас, интригата във Висшата лига за титлата стана още по-заплетена.

 

Де Бройне е все по-близо до завръщане в игра

Белгийският полузащитник Кевин Де Бройне се завръща скоро в Италия, като се очаква да пристигне в Неапол в неделя, което съвпада с пътуването на съотборниците му до Бергамо за мача срещу Аталанта от следващия кръг на Серия А, съобщава местният вестник Corriere dello Sport

Луис Енрике искал да напусне стадиона при 0:2

След обрата на Пари Сен Жермен срещу Монако (3:2), треньорът на парижани Луис Енрике призна, че при 0:2 в първите минути е имал желание да си тръгне от стадиона в компанията на съпругата и децата си, пише вестник "Льо Паризиен".

Бенфика се защити с ВИДЕО за расисткия скандал

От Бенфика пуснаха видео клип в профилите си в социалните мрежи с цел да защитят играча си Джанлука Престиани, който бе обвинен от голмайстора на Реал Мадрид Винисиус Жуниор в расистка обида и, че е нарекъл "маймуна" в мача от Шампионската лига, завършил 1:0 за испанския гранд.

Винисиус избухна: Расистите са страхливци

Първият мач между Бенфика и Реал Мадрид от плейофите на Шампионската лига беше прекъснат за близо десет минути заради расистки обиди след единственото попадение на Винисиус Жуниор от испанския гранд за успеха с 1:0, като бразилецът се оплака, че е бил наречен "маймуна" от аржентинеца Джанлука Престиани, предаде АФП.

Нова порция от плейофите на Шампионската лига тази вечер

Тази вечер ще се изиграят четири срещи от плейофната фаза на Шампионска лига, като ответните мачове са след седмица.

Борусия (Дортмунд) закъсня, но не прости на Аталанта в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха с 2:0