Треньорът на националите по вдигане на тежести: И в най-смелите си мечти не съм очаквал 6 медала

Треньорът на националите по вдигане на тежести: И в най-смелите си мечти не съм очаквал 6 медала

Това Европейско първенство е труд на нашите три години, откакто сме федерация, заяви Борислав Гидиков

"И в най-смелите си мечти не съм вярвал, че можем да се приберем с 6 медала от първенството", разкри старши-треньорът на националния отбор по вдигане на тежести Иван Иванов на пресконференция след Европейското в Тел Авив.

Ръководството на Българската федерация говори в Пресклуб България след големия успех на шампионата на Стария континент. "И в най-смелите си мечти не съм вярвал, че можем да се приберем с 6 медала от първенството. Тайно се надявах за четири, затова и обявих 2-3, но за шест - не. Много съм щастлив", коментира Иванов.

"Дори Марков да искаше да мине рекорд, той има тази амбиция, но аз нямаше да му позволя по ред причини. Единственото, което може да се желае още, е категория 56 килограма. Аз съм разочарован само от тях. Не знам по какви причини, на тренировки имаха доста добри резултати, стартираха доста добре с началните си тежести, но на следващите не успяха. Тепърва ще се анализират тези неща", допълни наставникът на националите.

Генералният секретар на федерацията Борислав Гидиков също изрази задоволството си от представянето на щангистите ни в Тел Авив. "Мога само да кажа, че това Европейско първенство е труд на нашите три години, откакто сме федерация. Представянето ни е добро и нагоре. От миналата година имаме четири медала, които в последствие станаха и шест. Мисля, че вървим в много правилен път", каза той. /БГНЕС 
Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия