Гришо стартира успешно в Монте Карло (ВИДЕО)

Българинът преодоля Марсел Гранойерс след двучасова битка и 6:2, 4:6, 6:2

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров започна успешно участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло.

Гришо надви испанеца Марсел Гранойерс с 6:2, 4:6, 6:2 в тежък мач, продължил повече от два часа. Той започна отлично мача и даде само два гейма на съперника в първия сет.

След това обаче последва спад в играта му и испанецът обърна развоя в своя полза, като спечели втория сет и поведе с пробив в третия.

Българинът влезе в страхотна серия и спечели последните шест гейма на двубоя, за да запише първа победа в третия си мач срещу заемащия 36-ото място в световната ранглиста Гранойерс.

Във втория кръг Димитров ще играе с още един испанец - Алберт Рамос, който премина през квалификации, а на старта победи опитния финландец Ярко Ниеминен.

С преодоляването на първия кръг 22-годишния хасковлия, за когото това беше първи мач на червени кортове през сезона на ниво АТП, спечели 45 точки за световната ранглиста.

Той има да защитава 180 точки, след като преди година достигна първия си и единствен засега четвъртфинал в сериите "Мастърс".