Манчестър Сити се измъкна от Съндърланд в края (ВИДЕО)

“Гражданите” завършиха с равенство, титлата става още по-далеч

Манчестър Сити направи нова грешна стъпка в похода си към титлата във Висшата лига. След вихреният двубой с Ливърпул, “гражданите” направиха ново шоу, завършвайки 2:2 с последния в класирането Съндърланд. Срещата се проведе на стадион “Етихад”, като тимът на Мануел Пелегрини допусна пълен обрат в рамките на 10 минути през второто полувреме, но успя да измъкне точката минути преди последния съдийски сигнал.

Голмайстори за Сити станаха Фернандиньо и Самир Насри, докато герой за “черните котки” стана Конър Уикъм. Тази точка не удовлетворява и Съндърланд, който има само 26 точки на дъното на таблицата и борбата за оцеляване става вече мисия невъзможна.

Двата отбора изиграха отворен и димамичен двубой. Още в началните минути и се създадоха няколко опасни положения, но първи “гражданите” откриха резултата едва във втората минута. Фернандиньо разстреля Маноне с удар от десетина метра, след като Алваро Негредо изненада отбраната на гостите, прескачайки топката. След това последва още няколко сериозни пропуска. От своя страна "черните котки" на няколко пъти застрашиха вртатата на Джо Харт чрез Джон О'Шей и Фабио Борини, но пропуснаха отличните положени.

През втората част домакините продължиха да са по-дейният отбор, но и пропуските зачестиха. В крайна сметка те бяха наказани в 73-ата минута, когато Конър Уикъм бе изпуснат само на сантиметри от голлинията след центриране на Емануеле Джакерини и на празна врата изравни. В 83-ата минута пък се стигна до истинска сензация, след като "черните котки" осъществиха пълен обрат на "Етихад Стейдиъм". Конър Уикъм завърши по невероятен начин контраатака на своя тим и след пас отново на Джакерини разстреля Харт за 1:2.

Домакините обаче не се предадоха и пет минути след шокиращото попадение на Уикъм, успяха да изравнят. Стеван Йоветич върна топката от дясното крило малко зад точката на дузпата и там Насри я засече с неособено силен удар. Вито Маноне успя да блокира шута, но изпусна топката към голлинията си и не успя да я настигне преди тя да се търколи в мрежата му за 2:2. Само секунди след гола си Насри се измъкна сам срещу Маноне на десетина метра от вратата му, но прати топката над горната греда.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1