Хановер на практика се спаси след зрелищно 3:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт)

И двата отбора имат по 35 точки в Бундеслигата и са на 8 от опасната зона

Хановер постигна зрелищна победа с 3:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) в първа среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. Така Хановер настигна по точки съперника си и двата тима вече има по 35 и разделят 11-а и 12-а позиция, но са цели 8 от опасната зона.

45 000 зрители на „Комерцбанк Арена” изгледаха чудесен мач, а още до почивката имаше четири гола, но за жалост на повечето фенове три от тях бяха във вратата на Айнтрахт.

Още във втората минута Пандер центрира и Леон Андреасен с глава се разписа за 1:0, а Кевин Трап не успя да се намеси добре, въпреки че ударът беше в обсега му. Това беше трети гол за Андреасен за сезона.

Транкило Барнета центрира от пряк свободен удар, вратарят Цийлер се размина и Мартин Ланиг изравни в 13-ата минута на празна врата, но само 7 по-късно отново Пандер фалцира от пряк свободен удар и Щиндъл леко с глава плъзна към далечния ляв ъгъл – 2:1 за гостите от Хановер.

Най-хубавият гол в мача дойде в 29-ата минута. След чудесна многоходова акция Андреасен много елегантно копна между двама защитници и остави Я Конан сам срещу вратаря, а котдивоарецът прокара между краката на вратаря – 3:1.

След почивката Хановер удари на два пъти гредите, а Алекс Майер върна един гол с глава след пас на Айгнер за 2:3, но Айнтрахт нямаше сили за повече и Хановер заслужи успеха.

В края Щиндъл остана сам срещу вратаря Трап, който обаче застана добре и успя да спаси.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира