Хановер на практика се спаси след зрелищно 3:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт)

Хановер на практика се спаси след зрелищно 3:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт)

И двата отбора имат по 35 точки в Бундеслигата и са на 8 от опасната зона

Хановер постигна зрелищна победа с 3:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) в първа среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. Така Хановер настигна по точки съперника си и двата тима вече има по 35 и разделят 11-а и 12-а позиция, но са цели 8 от опасната зона.

45 000 зрители на „Комерцбанк Арена” изгледаха чудесен мач, а още до почивката имаше четири гола, но за жалост на повечето фенове три от тях бяха във вратата на Айнтрахт.

Още във втората минута Пандер центрира и Леон Андреасен с глава се разписа за 1:0, а Кевин Трап не успя да се намеси добре, въпреки че ударът беше в обсега му. Това беше трети гол за Андреасен за сезона.

Транкило Барнета центрира от пряк свободен удар, вратарят Цийлер се размина и Мартин Ланиг изравни в 13-ата минута на празна врата, но само 7 по-късно отново Пандер фалцира от пряк свободен удар и Щиндъл леко с глава плъзна към далечния ляв ъгъл – 2:1 за гостите от Хановер.

Най-хубавият гол в мача дойде в 29-ата минута. След чудесна многоходова акция Андреасен много елегантно копна между двама защитници и остави Я Конан сам срещу вратаря, а котдивоарецът прокара между краката на вратаря – 3:1.

След почивката Хановер удари на два пъти гредите, а Алекс Майер върна един гол с глава след пас на Айгнер за 2:3, но Айнтрахт нямаше сили за повече и Хановер заслужи успеха.

В края Щиндъл остана сам срещу вратаря Трап, който обаче застана добре и успя да спаси.

Луис Енрике искал да напусне стадиона при 0:2

След обрата на Пари Сен Жермен срещу Монако (3:2), треньорът на парижани Луис Енрике призна, че при 0:2 в първите минути е имал желание да си тръгне от стадиона в компанията на съпругата и децата си, пише вестник "Льо Паризиен".

Бенфика се защити с ВИДЕО за расисткия скандал

От Бенфика пуснаха видео клип в профилите си в социалните мрежи с цел да защитят играча си Джанлука Престиани, който бе обвинен от голмайстора на Реал Мадрид Винисиус Жуниор в расистка обида и, че е нарекъл "маймуна" в мача от Шампионската лига, завършил 1:0 за испанския гранд.

Винисиус избухна: Расистите са страхливци

Първият мач между Бенфика и Реал Мадрид от плейофите на Шампионската лига беше прекъснат за близо десет минути заради расистки обиди след единственото попадение на Винисиус Жуниор от испанския гранд за успеха с 1:0, като бразилецът се оплака, че е бил наречен "маймуна" от аржентинеца Джанлука Престиани, предаде АФП.

Нова порция от плейофите на Шампионската лига тази вечер

Тази вечер ще се изиграят четири срещи от плейофната фаза на Шампионска лига, като ответните мачове са след седмица.

Борусия (Дортмунд) закъсня, но не прости на Аталанта в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха с 2:0

Реал взе сладък реванш от Бенфика след огромни ексцесии (ВИДЕО)

Винисиус вкара победния гол и се забърка в нов расистки скандал