Атлетико с осми пореден успех в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Дюшекчиите" се наложиха с 2:0 над Елче у дома

Атлетико (Мадрид) спечели домакинството си на Елче с 2:0 в мач от 34-тия кръг от Примера дивисион. Това е осма поредна победа за "дюшекчиите" в Ла лига и продължават да бъдат лидери в класирането.

Столичани обаче не стигнаха толкова лесно до успеха. Жоао Миранда даде аванс на домакините едва в 72-рата минута, като преди това Давид Вия пропусна дузпа. Диего Коща пък оформи крайното 2:0 в края на двубоя с точно изпълнение от бялата точка.

"Дюшекчиите" започнаха силно и още в седмата минута Коща излезе на стрелкова позиция, но Ерера реагира бързо и попречи на нападателя да отбележи. Елче отговори с опасен на Фелипе, който обаче прибърза и прати топката встрани от вратата на Куртоа.

В началото на втората част Атлетико получи възможност да изпълнява дузпа. Зад топката застана Давид Вия, който обаче би изключително слабо и Ерера спаси без проблеми. Това е втората поредна дузпа, която мадридчани пропускат, след като Диего Коща не успя да се разпише от бялата точка в предишния кръг срещу Хетафе.

В 72-рата минута Атлетико все пак поведе. Появилият се като резерва Хосе Соса центрира по страхотен начин от корнер. Както обичайно, Миранда се бе включил в противниковото наказателно поле и с глава отбеляза третия си гол в Примера през този сезон.

В добавеното време на двубоя бе свирена и втора дузпа за домакините. Този път Диего Коща се нагърби с отговорността и не сбърка. Бразилският нападател с испански паспорт поправи грешката си от двубоя с Хетафе и затвърди успеха на "дюшекчиите".

След успеха, Атлетико запазва първата позиция с шест точки аванс пред втория Реал (Мадрид) и седем пред третия Барселона, като двата гранда са с мач по-малко.