Байерн и Борусия с нови победи в Бундеслигата (ВИДЕО)

Тодор Неделев не бе в групата на Майнц 05, вижте всички резултати

Лидерите в германската Бундеслига записаха рутинни победи в срещите си от XXXI кръг.

Шампионът Байерн (Мюнхен) спечели без много влагане визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0, а вторият в таблицата тим на Борусия (Дортмунд) надделя с 4:2 у дома над Майнц 05.

Българинът Тодор Неделев не бе в групата на гостите, които на два пъти изравняваха резултата, но за повече нямаха сили и в крайна сметка преклониха глави пред 80 500 зрители на „Сигнал Идуна Парк”.

Оливер Кирх в 6-ата минута изведе "жълто-черните" напред, но в 14-ата Шинджи Оказаки изравни. Четири по-късно Роберт Левандовски бе изведен отдясно и безпроблемно прониза Лорис Кариус за 2:1. Отново Оказаки се оказа точен за Майнц в 53-ата, когато направи 2:2.

Също толкова бързо Борусия отново излезе напред - Лукас Пижчек и 3:2. В 79-ата Нико Бунгерт пък бе изгонен, тъй като направи дузпа. От бялата точка Марко Ройс фиксира крайното 4:2. С победата Борусия остава втори с 64 точки, докато Майнц е вече седми с 47 и се отдалечи значително от зона Европа.

Междувременно първенецът Байерн бе на път да запише трети пореден шампионатен мач без да вкара гол, но в края все пак баварците стигнаха до успеха.

В 75-тата минута те откриха резултата, след като появилият се като резерва Томас Мюлер намери Марио Гьотце, той асистира на Клаудио Писаро, а последният нямаше как да сгреши и отблизо прати топката в мрежата.

Десетина минути след това Байерн вкара втори гол чрез Марио Манджукич, който влезе на терена в 73-ата минута, а в 86-ата оформи крайното 2:0. Така шампионите събраха 81 точки, докато Айнтрахт остана на дъното с едва 25 в своя актив.

18 0 Брауншвайг 31 6 7 18 28:54 -26 25

Сасуоло шокира Интер и запази шансове за спасение (ВИДЕО)