Кристъл Палас остава във Висшата лига, Вила и Суонзи са на крачка от спасението (ВИДЕО)

"Лебедите" нанесоха пета поредна загуба на Нюкасъл, Кардиф изпусна да се доближи до спаситената зона

Битката за оцеляване във Висшата лига вече върви към своята развръзка след съботните срещи в 35-ия кръг.

На „Сейнт Джеймсис Парк” Суонзи нанесе пета поредна загуба на Нюкасъл и разклати още по-сериозно стола на Алан Пардю.

Демотивираните „свраки” доиграват сезона и днес поднесоха поредно разочарование на своите фенове. „Лебедите” започнаха по-добре, но противно на логиката точно в средата на първата част Люк Де Йонг намери Шола Амеоби, който порази долния ъгъл за 1:0.

В добавеното време на мача над 50 000 зрители бяха смълчани от изравнителен гол с глава на Уилфред Бони, който засече центриране на Бен Дейвис от корнер.

Мачът вървеше към равен, но пак в добавеното време, този път на втората част, Марвин Емнес беше спънат от Шейк Тиоте в наказателното поле и Бони от бялата точка оформи пълния обрат за 2:1 в полза на „лебедите”.

В същото време Кардиф изпусна златен шанс да се доближи до спасителната зона и направи 1:1 като домакин на Стоук Сити.

Одемвинге беше спънат от Ким в продължението на първата част и Марко Арнаутович изведе напред „грънчарите” от дузпата.

След почивката Стивън Н’Зонзи направи дузпа срещу Фрейзър Кембъл пред другата врата и Пит Уитингам изравни за 1:1.

Гол с глава на Хуан Кала от Кардиф беше отменен заради засада, а попадение на Крауч също не бе зачетено, защото Хауърд Уеб бе дал сигнал за спряна игра.

В края Стоук имаше повече физически сили, но Асаиди изпусна сам срещу вратаря Маршал, а Джон Уолтърс нацели напречната греда.

Астън Вила взе ценна точка у дома след 0:0 със Саутхемптън, а Кристъл Палас се спаси и на хартия след успех с 1:0 като гост на Уест Хем.

Миле Йединак от дузпа вкара победния гол за петата поредна победа на Кристъл Палас в елита.

Кристъл Палас вече е официално спасен с 43 точки на 11-о място. Суонзи и Хъл Сити имат по 36 точки и са на 6 от зоната на изпадащите, докато Астън Вила има 5 точки аванс пред нея.