Сейнт Луис постигна втора победа над Чикаго

Калъмбъс изравни серията срещу Питсбърг в плейофите на НХЛ

С гол на Мат Калвърт в 1:10 минута на второто продължение Калъмбъс Блу Джакетс постигна първа победа над Питсбърг в 1-ия кръг на плейофите на НХЛ. Така след 4:3 резултатът стана равен 1-1 победи. Вратарят на домакините Марк-Андре Фльори отрази удара на Кам Аткинсън, който се откъсна сам срещу него, но добавката на Калвърт беше неспасяема до левия страничен стълб на вратата. Гостите стигнаха до продължение 6:01 минути преди края с гол на Джак Джонсън, а за гостите първи гол в плейофите изобщо вкара Райън Йохансен. Вратарят им Сергей Бобровски спаси 39 удара. За домакините Брайън Гибънс вкара два гола, а третото попадение беше дело на Мат Нисканен. Фльори отрази 41 шута на вратата на Пингвините.

Защитникът Барет Джакман донесе втора поредна победа на Сейнт Луис над Чикаго, като и днешното 4:3 беше постигнато в продължението. Така Блус поведоха с 2-0 срещу защитаващите титлата си шампиони. Домакините получиха петминутно предимство в хората на леда, след като защитникът им Брент Сийбруук удари в главата капитана им Дейвид Бейкс. Това стана при резултат 2:3, а Владимир Тарасенко с втория си гол в серията осигури допълнителното време 6,5 секунди преди сирената. Кевин Шейтънкърк вкара още едно попадение и подаде за други два гола за домакините. Третата среща е в понеделник в Чикаго, но местният тим няма да може да разчита на Сийбруук, който е наказан за въпросния двубой заради неспортсменското си поведение.

Габриел Ландеског вкара два гола за Колорадо, който също вече има аванс от две победи над Минесота след 4:2 на свой терен. Вратарят на Лавината Семьон Варламов помогна с 30 спасени удара. Тийнейджърът Нейтън Маккинън, както и Пол Щастни, записаха в актива си по един гол и три асистенции. Чарли Койл и Марко Скандела вкараха за гостите.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ, плейофи- първи кръг):