Мойс е пред уволнение, гръмнаха английските медии

Мойс е пред уволнение, гръмнаха английските медии

Гигс може да довърши сезона, но информациите са непотвърдени

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс е пред уволнение, гръмнаха авторитетните английски издания „Индипендънт” и „Гардиън”, също както и таблоидът „Мирър”. „Скай Спортс” пише, че информацията е непотвърдена.
 
Ръководството на Манчестър Юнайтед  е изгубило търпение след поредната загуба, този път от бившия клуб на Мойс Евертън (0:2), която остави „червените дяволи” на 13 точки от топ 4 във Висшата лига.
 
Собствениците, семейство Глейзър, и вицепрезидентът Ед Уудуорд обсъждат дали ще продължат с Мойс, тъй като са предвидили 150 милиона пуанда за трансфери през лятото. А, както изглежда, почти нямат доверие на шотландеца и се чудят дали да му предоставят тези средства.
 
Холандският селекционер Луис ван Гаал, който напуска след Световното първенство, Юрген Клоп (Борусия Дортмунд) и Лоран Блан (ПСЖ) се сочат като обсъждани наследници на Мойс в кулоарите на „Олд Трафорд”. „Мирър” предава, че Райън Гигс ще бъде помолен да довърши сезона.

Би Би Си съобщава, че говорител на клуба е отрекъл спекулациите, че Мойс е уволнен, но не е пожелал да коментира дали шотландецът ще остане начело на "червените дяволи" и през следващия сезон. 
 
Юнайтед претърпяха 11-та си загуба този сезон, което ги лишава от футбол в Шампионската лига за първи път от 19 години насам. Съобщава се още, че Мойс е бил под мониторинг още след загубата от Ливърпул. Ударите към него валят отвсякъде, след като Дани Уелбек заяви, че иска да напусне клуба през лятото. Според медиите в Англия Юнайтед може да уволни Мойс още тази седмица.
 

    

Слот има последен шанс да спаси поста си

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот е все по-близо до раздяла с клуба след края на настоящия сезон

Фаворитите във ФА Къп се разминаха на полуфиналите

Манчестър Сити и Челси могат да се срещнат на финала на ФА Къп, след като жребият за полуфиналите размина двата големи фаворита, които останаха в битката за трофея след отпадането на Арсенал и Ливърпул

Киву: Показахме зрялост

Старши треньорът на Интер Кристиан Киву коментира победата с 5:2 над Рома в домакинството от 31-ия кръг на италианското първенство

ОФИЦИАЛНО: Бернардо Силва напуска Манчестър Сити

Бернардо Силва ще напусне Манчестър Сити, когато договорът му изтече това лято, потвърди помощник-треньорът на клуба Пеп Линдерс

Марота защити Бастони от нападките, но и не изключи трансфер

Президентът на Интер Бепе Марота остро разкритикува „срамното линчуване в медиите“ на Алесандро Бастони след провала на Италия срещу Босна и Херцеговина. Той не изключи и продажбата му на Барселона

Гасперини след 2:5 от Интер: Тежък удар за морала ни

Треньорът на Рома - Джан Пиеро Гасперини, призна, че тежкото поражение с 2:5 от Интер е нанесло сериозен психологически удар върху тима, особено след слабото представяне през второто полувреме