ПСЖ е само на победа от титлата след мъчно 1:0 над 10-те от Евиан (ВИДЕО)

Матюиди донесе голямата радост в Париж в самия край

Блес Матюиди вкара късен победен гол за Пари Сен Жермен за 1:0 у дома над Евиан в 34-ия кръг на Лига 1.

Успехът даде аванс от 10 точки на ПСЖ пред втория Монако и 4 кръга преди кръга парижани се нуждаят само от още една победа, за да направят дубъл, след като през уикенда взеха Купата на лигата след успех с 2:1 над Лион на финала.

Учудващо или не, Евиан започна много добре като гост на ПСЖ и след топовен изстрел в гредата от пряк свободен удар, после Сиригу с мъка извади изстрел с глава при корнер.

Домакините се окопитиха, но Лукас изпусна сам срещу вратаря, а в интерес на истината и Хансен си свърши добре работата като скъси разстоянието и изби.

Преди почивката Кавани стреля мощно над вратата, а след подновяването на играта той и Пасторе разиграха добре, но Лавеци засече с крак на сантиметри от гредата.

Евиан остана с 10 души след час игра, защото националът на Коморските острови Касим Абдала направи необмислен шпагат в краката на Динйе и получи втори жълт картон.

Вратарят извади шут на Лавеци под гредата, а натискът на домакините ставаше все по-силен.

Голямата радост дойде минута преди края на редовното време. Лукас Моура намери хубаво в коридор по земя Блес Матюиди и дефанзивният халф промуши през краката на стража на гостите за 1:0.

ПСЖ има 82 точки, а Монако е втори със 72.

Лион направи безлично 0:0 като гост на Тулуза по същото време.

„Хлапетата” са пети с 55 точки, а Тулиза е на 9-о място с 45.