Манчестър Юнайтед громи в първия мач на Луис ван Гаал (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха седем гола на ЛА Галакси

Луис ван Гаал започна по паметен начин работата си като мениджър на Манчестър Юнайтед. В първия си мач холандският специалист се поздрави с разгромната победа със 7:0 над тима на ЛА Галакси. Двубоят е част от турнето на „червените дяволи” в САЩ.

На два пъти за английският отбор бяха точни Уейн Рууни, Рийс Джеймс и Ашли Йънг. Даниел Уелбек също записа името си сред голмайсторите.

Ван Гаал пусна като титуляри двете нови попълнения Андер Ерера и Люк Шоу. Освен това той заложи на схемата 3-4-1-2. С подобна формация треньорът игра с Холандия на световното първенство в Бразилия.

Промяната в схемата се оказа ефективна още в началните минути на срещата, когато в 13-ата минута Уелбек откри резултата. Футболистите на Манчестър Юнайтед продължиха да доминират и да създават опасни положения пред вратата на ЛА Галакси. Три минути преди почивката Рууни удвои преднината след точно изпълнена дузпа. Малко след това английският национал вкара и втория си гол. Уелбек центрира по земя, топката премина през двама защитници и на опитният нападател не му остана нищо друго, освен да я прати напълно спокойно в мрежата.

След почивката Ван Гаал направи 9 смени, като остави само Дарен Флетчър и Ерера от титулярите. В 62-ата минута Ашли Йънг бе изведен от дясно, центрира в наказателното поле, където Рийс Джеймс от движение насочи кълбото във вратата за 0:4. В 86-ата минута пък отново Джеймс направи 0:5 довкарвайки една избита от вратаря топка.

Последните два гола отбеляза Ашли Йънг, който първо в 88-ата минута бе изведен зад защитата, финтира вратаря и прати кълбото в опразнената врата, а две минути по-късно при една контра завърши атаката за крайното 0:7.

Следващата контрола на тима е на 26 юни срещу Рома.