Красив гол на Платини донесе точката на Славия в Пловдив

Локомотив (Пд) устиска 1:1 пред 4000 привърженици на „Лаута”

Локомотив (Пловдив) и Славия си стиснаха ръцете за равенство 1:1 в двубоя от втория кръг на А група. Срещата се проведе на стадион „Локомотив” пред около 4000 привърженици на „черно-белите. Домакините първи откриха резултата след гол на Дани Кики през първото полувреме, а красив гол с глава на Мишел Платини през второто ознаменува крайното реми.

През целия мач отборът на „белите” играха по-активни и с по-голямо желание за победата, но тимът на треньора Милен Радуканов не показаха нужната концентрация в завършващата фаза.

Така, Славия след два кръга има 4 точки, а Локо Пд има 2. Тимът от Овча купел продължа да е първо място, докато съставът на Неделчо Матушев е на шестото място за момента.

Първи с топката в срещата играха футболистите на Славия. През първото полувреме те притежаваха повече топката, разиграваха спокойно и създадоха по-интересните ситуации пред вратата на Данчо Господинов. Столичани по всякакви начини се опитваха да намерят верния път към мрежата на „смърфовете” – центрирания, удари, бързи и постепенни атаки.

От своя страна, домакините започнаха двубоя малко по-плахо, въпреки солидната подкрепа от трибуните на стадиона.

„Черно-белите” разчитаха предимно на контраатаки и изчакваха своите шансове. В 31-ата минута дойде техният момент. Отборът Славия бе полят с леден душ. Наков намери с добър пак Дани Кики на границата на наказателното поле, последният отправи моментален удар, който не остави никакви шансове на опитния страж Георги Петков.

Футболистите на Милен Радуканов направиха всичко по силите си да възстановят равенството. Пред Да Силва и Генчев се откриха добри възможности, но късметът не беше на тяхна страна.

Още в началните минути на втората част славистите показаха, че нямат намерение да си тръгнат от Пловдив с празни ръце. „Белите” започнаха отново по-активно от своя съперник в търсене на бърз гол, които да ги успокои. Попадението не закъсня. Добрата игра на столичния клуб се увенча с успех след красив гол на бразилеца Мишел Платини, който плонжира и с глава остави безпомощен Господинов. Голът напомни на този на Робин ван Перси срещу Испания по време на световното първенство в Бразилия.

Играчите от столичния клуб играха с нагласата за победа след гола на Платини. Те напълно взеха инициативата в свои ръце, разиграваха със самочувствие, но трудно намираха пролуки към пловдивската врата. В 62-ата минута Манзоро беше близо до гола, но неговият удар не затрудни стража на домакините.

Най-опасното положение в полза на Локо (Пд) се случи в 81-ата минута. Тогава Наков проби през двама бранители, които не успяха да му попречат, той обаче в последния момент си я повече твърде дълго и я подари на Петков.

В края влезлият като резерва Иван Вълчанов стеля коварно с глава, но за щастие на пловдивчани, топката прелетя над горната греда.

Черно море се прицели в Пламен Илиев?

Иван Дюлгеров най-вероятно напуска след края на сезона и "моряците" се оглеждат за заместник

ЦСКА ще удари за втори път Левски в дербито

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"