Монтана и Локо (Мездра) направиха хикс в контрола преди старта на Б група (+СНИМКИ)

Здравко Лазаров-Електричката направи официалния си дебют за Монтана

Монтана и Локомотив (Мездра) завършиха наравно 1:1 в последна контрола и за двата отбора преди старта на първенството в „Б” група. Преди началото на мача бе официалното представяне на домакините, като най-много овации очаквано обра ветеранът Здравко Лазаров-Електричката. Кметът на Монтана Златко Живков пожела успех на отбора и не пропусна да благодари на своя колега от Мездра Иван Аспарухов за гостоприемството. През пролетния полусезон монтанци играха домакинските си срещи на стадион "Локомотив", защото на клубния "Огоста" се извършваше основен ремонт. В началото на мача на стадиона се изля проливен дъжд, който спря чак в началото на втората част.

Двубоят започна с домакински натиск и след няколко пропуска Александър Кирво откри резултата. Това стана в 23-ата минута, когато Йордан Тодоров-Паро копна топката към Киров и юношата на Левски стреля покрай вратаря Ивайло Сайков. Малко след това след центриране от корнер на Здравко Лазаров централният защитник Иван Михов стреля с глава, но изпрати топката в напречната греда. До почивката главният съдия Емилиян Тодоров отмени два гола на Александър Киров заради засада.

Второто полувреме бе по-равностойно, а гостите изравниха при първата си по-опасна голова ситуация пред вратата на Ивайло Василев. Това се случи в 89-ата минута, когато влезлият като резерва Александър Миков проби по дясното крило и изведе на празна врата друга резерва на Локомотив Георги Барбов, който изпрати топката в мрежата оформяйки крайното 1:1.

Състави:

МОНТАНА: Христо Иванов-кап. (Ивайло Василев), Асен Георгиев ((Раиф Мурадов), Иван Михов, Ангел Рахов, Християн Попов (Георги Пейчев), Йордан Тодоров (Янко Ангелов), Валери Георгиев (Красимир Илиев), Сергей Георгиев (Мирослав Антонов), Ерик Почански (Владимир Мичев), Здравко Лазаров (Николай Николов), Александър Киров (Юлиан Ненов). Треньор Ферарио Спасов.