Още един луд мач на Левски - победа над Черно море с 3:2 (видео)

Двата отбора закриха седмия кръг на „А” група с голово шоу на стадион „Тича”, изпълнено с много адреналин и единоборства. Гара с нов гол, Жоазиньо напусна контузен

Още един луд мач на Левски - победа над Черно море с 3:2  (видео)

Левски спечели гостуването си във Варна от седмия кръг на „А” група, след като надигра Черно море с 3:2.

Мачът на стадион „Тича” започна с домакински натиск и още в първата минута на срещата Черно море бе на сантиметри от гола, след като удар на Божилов срещна напречната греда.

След изтичането на четвърт час игра обаче Левски пое контрола върху срещата и успя да открие резултата след красив гол на Дани Младенов в 22-ата минута. Крилото вкара топката в горния ъгъл на вратата на Пиргов със силен диагонален шут след техничен извеждащ пас на Дарко Тасевски.

След попадението столичани заиграха с още по-голямо самочувствие и успяха да удвоят в 30-ата минута, когато централният бранител Йордан Милиев отбеляза след центриране на Жоазиньо от фаул.

При резултат 2:0 приключи първото полувреме на срещата, а след почивката в състава на домакините се появи Йордан Юруков, който замени Радослав Бачев, както и влезлият на мястото на Петков – Атанасов.

Така Черно море заигра по-офанзивно и това даде резултат почти мигновено. Появилият се в игра Юруков стреля силно от пряк свободен удар още в 48-ата минута, но Георги Петков се намеси добре и успя да избие в корнер.

От последвалото статично положение последва късо разиграване и центриране на Юруков, като след поредица от рикошети топката стигна до Божилов и този път той я заби в долния ляв ъгъл на вратата на Петков.

Малко след попадението един от най-дейните на терена за Левски – Жоазиньо, получи травма и бе заменен принудително от Александър Киров.

В 64-ата минута на двубоя футболистите на гостите получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Пиргов срещу Дарко Тасевски и голмайсторът на Левски и „А” група – Гара Дембеле, реализира технично своето девето попадение през сезона.

Седем минути преди края на редовните 90 Черно море върна още един гол, след отлична атака, в която отново главни действащи лица бяха Юруков и Божилов.

След технично подаване на последния в наказателното поле на „сините” Юруков овладя и подаде към Георги Илиев, който падайки успя да стреля в горния ъгъл на вратата.

Така Левски взе преднина от три точки на върха в класирането и вече има 18 в своя актив, докато Черно море остана осмо място с девет точки.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Черно море: Пиргов, Сашо Александров, Дяков, Бачев (’46 Юруков), Ал. Александров, Г. Илиев, Д. Георгиев, Димов (’70 Жардел), Божилов, Петков (’46 Атанасов), Маркес;

Левски: Г.Петков, Мюлдер, Милиев, Бензукан, Минев, Грийн, Ал. Александров – Кривия (’56 Мариян Огнянов), Жоазиньо (’52 Киров), Младенов, Тасевски (’78 Иванов), Дембеле;