Янкович наказа грешките на Цвети Пиронкова и я отстрани на US Open

Първата ракета на България отпадна след две точки за пробив на свой сервис, които бяха използвани от №9 в света

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ, след като отстъпи с 5-7, 4-6 на поставената под номер 9 Йелена Янкович.

Цветана Пиронкова изигра добър първи сет, но малка грешка в края позволи на Йелена Янкович да поеме контрол над мача. Първата българска ракета се възползва от едно от най-силните си оръжия - подаването от първи сервис, благодарение на което държеше резултата равен дълго време. Тя обаче започна много лошо 11-ия гейм, загуби първите два сервиса, а две непредизвикани грешки доведоха до първия пробив в мача. Йелена Янкович получи шанс да затвори сета и го направи с  печеливш удар от бекхенд.

Пиронкова стартира успешно и втория сет, но Янкович отново успя да стигне до пробив след непредизвикана грешка от страна на българката. Към този момент българката беше загубила вече над 20 подобни разигравания, а при 2 от 2 в опитите за пробиви, Янкович вече гледаше към победата. Тя защити пробива на собствен сервис и спечели мача.

Пиронкова, която в първия кръг победи италианката Карин Кнап, си тръгва от US Open със 70 точки за световната ранглиста и 60,420 щатски долара от наградния фонд.