СНИМКИ+ВИДЕО: Монтана спечели убедително битката за Северозапада

Тимът на Ферарио Спасов разгроми Ботев (Враца) с 4:1 в Мездра

Отборът на Монтана спечели битката за Северозапада, след като разгроми Ботев (Враца) с 4:1. Дербито на V кръг от първенството на „Б” група се игра на стадион „Локомотив” в Мездра, заради ремонтните дейности, които се извършват в момента на спортния комплекс под връх „Вола”. Монтанци узакониха превъзходството си с четири класиви гола дело на Асен Георгиев, Ерик Почански, Иван Минчев и Раиф Мурадов. Румен Рангелов пък откри за домакините в 18-та мин., но това попадение се оказа и почетно за врачани. С успеха си гостите продължават да са лидери в класирането с актив от 12 точки, Ботев е седми със седем.

Срещата започна уж равностойно, но още в шестата минута Монтана загатна, че ще преследва единствено победата в мача. Здравко Лазаров-Електричката и Владимир Мичев разиграха по лявото крило, последва центриране и удар с глава на Ерик Почански, топката отиваше в долния ляв ъгъл, но вратарят Юлиан Левашки се хвърли и изби, а при добавката Мирослав Антонов-Чилика стреля в тялото на защитник.  В 11-та мин. Почански намери в наказателното поле Лазаров, който майсторски укроти топката на гърди, но я изпрати над вратата. Малко след това при опита си да центрира от дясно Кирил Атанасов нацели напречната греда. Противно на всякаква логика Ботев откри резултата. В 18-та мин. Румен Рангелов се измъкна от защитата на Монтана и стреля покрай излезлия да го пресрещне Христо Иванов 1:0. Голът не смути гостите и след четвърт час игра Миро Антонов бе изведен в пеналта, но Левашки изби с крак силния му удар. Логичното в мача се случи в 32-та мин. Тогава централният защитник Асен Георгиев изпълни прецизно пряк свободен удар от 30 метра, топката тупна коварно пред плонжа на вратаря и спря в мрежата му. Седем минути по-късно отново от фаул Георги Стоичков затрудни максимално вратаря Христо Иванов, който изби топката, след което тя се отби от дясната греда и излезе в корнер.

Второто полувреме на терена в Мездра имаше само един отбор. Гоститие от Монтана наложиха смазващо превъзходство, което бе материализирано с три безответни гола. Сигнал даде влезлият като резерва Сергей Георгиев, който накара вратаря Юлиан Левашки да показва класа в 55-та мин. В ответната атака обаче старжът на домакините капитулира. Тогава Здравко Лазаров с далечен пас матира защитата на врачани, топката попадна у Ерик Почански и доскорошният младежки национал майсторски прехвърли Левашки 2:1 за Монтана. Футболистите на Ботев се хвърлиха да обръщат резултата, но стихийните им действия бяха лесно разгадавани от защитата на монтанци. Всичко в мача приключи в 70-та мин.  При едно от първите си докосвания до топката току що влезлият в игра полузащитник Иван Минчев с топовен изтрел от 35 метра изпрати топкато под гредата за 1:3. Голът съвсем обърка домакините и в 76-та мин. те допуснаха още един. След многоходова атака през центъра защитникът Раиф Мурадов бе изведен сам срещу вратаря, излъга го майсторски и за четвърти път изпрати топката в мрежата.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

статистика:
Ботев (Враца) – Монтана 1:4
Ботев: Юлиан Левашки, Руслан Куанг, Симеон Иванов, Георги Стоичков, Христо Попадийн, Павел Петков, Цветомир Валериев-кап., Калоян Цветков, Жак Коен (74-Тихомир Найденов), Кирил Атанасов (68-Владо Иванов), Румен Рангелов. Ст. треньор: Викторио Павлов.
Монтана: Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Раиф Мурадов, Асен Георгиев, Валери Георгиев, Владимир Мичев (46-Сергей Георгиев), Йордан Тодоров (80-Янко Ангелов),  Мирослав Антонов (67-Иван Минчев), Здравко Лазаров, Ерик Почански. Ст. треньор: Ферарио Спасов.
Голмайстори: 1:0 Румен Пангелов (18), 1:1 Асен Георгиев (32), Ерик Почански (56), 1:3 Иван Минчев (70), 1:4 Раиф Мурадов (76).
Главен съдия: Ангел Баялцалиев.
Помощници: Николай Стайков, Асен Атанасов.
Жълти картони: Христо Попадийн, Павел Петков, Цветомир Валериев (Ботев); Христо Иванов, Георги Пашов, Сергей Георгиев (Монтана).

Стадион Локомотив” в Мездра-1200 зрители.