Монреал поведе в Североизточната дивизия след победа с продължение над Финикс

Руското крило Андрей Костицин се разписа в 1:25 минута на допълнителното време и донесе успеха на своите

Руското крило Андрей Костицин се разписа в 1:25 минута на допълнителното време и донесе успеха на Монреал с 3:2 над Финикс в среща от Националната хокейна лига. С тази победа отборът на Монреал събра 11 точки и поведе в Североизточната дивизия, а със своите 7 точки Финикс остава в долната половина на Западната конференция.

Костицин беше най-съобразителен при отбита шайба от вратаря на противника Иля Бризгалов и записа трето попадение в последните два мача в своя актив. Партньорите му в нападателната линия Томаш Плеканец и Майкъл Камилери пък се разписаха в редовното време. Вратарят на победителите Кари Прайс, който твърд титуляр от началото на сезона, отрази 27 шайби и регистрира втора поредна победа.

В Сейнт Пол (Минесота) местният тим падна след изпълнение на дузпи с 2:3 от Лос Анджелис Кингс. Михал Ханджус вкара при петите дузпи за крайния успех на Кралете, а преди него точни при наказателните удари бяха Анце Копитар и Джарет Стол. Вратарят Джонатан Куик обаче спаси последната дузпа на Анти Миетинен от домакините и се превърна в герой.

Авторите на двата гола при дузпите се разписаха и в редовното време, като Копитар подаде и за гола на Стол. За домакините вкараха Джон Мадън и Ник Шулц.
Кайл Уилсън вкара първия си гол в НХЛ, а вратарят Матийо Гаро спаси 28 удара за новата изненадваща победа на аутсайдера от миналата година Калъмбъс Блу Джакетс, този път с 2:1 над Филаделфия.

Уилсън, който изигра петата си среща в НХЛ изобщо, откри резултата в първата третина на двубоя. Дерик Брасар оползотвори чудесен пас от Рик Неш за 2:0 в началото на третия период, а Виле Лейно отбеляза почетното попадение за гостите от Филаделфия, които регистрираха четвърта загуба в последните си пет мача.