Монако започна с победа в Европа след асистенция на Бербатов (ВИДЕО)

Тимът на Леонардо Жардим сломи Байер, германците с куп пропуски

Монако започна похода си в Шампионската лига с победа. Френският вицешампион се наложи с 1:0 като домакин над Байер Леверкузен в първи двубой от Група С на най-престижния европейски клубен турнир. Голмайстор стана Жоао Моутиньо през второто полувреме, като за попадението подаде Димитър Бербатов, който остана на терена до края.

Тази победа бе много важна за френския отбор, който започна разочароващо в Лига 1, като до момента тимът няма успех.

Тимът на Монако започна много добре – футболистите на треньора Леонардо Жардим стартираха по-агресивно и още във втората минута се стигна до сериозно положение пред вратата на германския отбор. Тогава домакините имаха основателни претенции за наказателен удар след препъване, но главният съдия остана безмълвен.

След това тимът на Роджър Смит се активизира и започна да владее повече топката и по-настоятелно да търси гола. Пред гостите се откриха няколко много добри възможности, но те ги пропиляха с лека ръка. В 35-ата минута Кастро излезе на много изгодна позиция, но стреля в страни от вратата.

В самия край на полувремето отново Кастро бе в центъра на вниманието. след грешен пас на Андреа Раджи Гонсало Кастро се оказа на чиста позиция, но ударът му бе отклонен от Лайвин Курзава и топката мина встрани.

Резултатът бе открит в 61-ата минута, когато след центриране на Курзава, Бербатов много елегантно изведе с глава Жоао Моутиньо на стрелкова позиция, който успя да прати топката в мрежата с удар от движение.

Това попадение даде импулс в играта на Монако и на свой ред започна да атакува по-често и да търси втори гол. Тимът на Жардим атакуваше най-вече по фланговете и с центрирания се търсеше Бербатов. Домакините имаха няколко много добри ситуации да направят преднината си по-комфортна, но в решителните момент „монегаските” не бяха особено убедителни и лесно губеха топката.

ОФИЦИАЛНО: Айнтрахт откупи нападател от ПСЖ