Локо (ГО) изненада Верея с две дузпи в края

Горнооряховци спечелиха с 3:2 в Стара Загора и са в тройката на "Б" група

Локомотив (Горна Оряховица) взе трета поредна победа на чужд терен в „Б” група като надви с 3:2 в Стара Загора местния Верея. Двубоят вървеше при 1:1 до 80-ата минута, след която реферът Калин Людмилов отсъди две дузпи за гостите, които бяха реализирани от Любо Генчев и Янаки Смирнов.

Локомотивци натиснаха противника си още в първите минути на двубоя. Любо Генчев в 5-ата минута стреля красиво със задна ножица, топката се удари в страничната греда и се върна, но Янаки Смирнов я засече с глава за 0:1. Домакините наложиха териториален превес, но не стигнаха до чисти положения, а „Локо” (ГО) залагаше на контри, пише "Велико Търново Спорт".

С атаки към двете врати продължи и втората част. В 70-ата минута от пряк свободен удар „Верея” успя да изравни.

Десет минути по-късно при една от поредните си атаки Любо Генчев бе спънат в наказателното поле и съдията показа бялата точка. Генчев стреля майсторски в горния ляв ъгъл на вратата – 1:2.

Две минути по-късно при идентична ситуация бе отсъдена и втора дузпа в полза на „Локомотив”. Този път зад топката застана Янаки Смирнов, който направи резултата 1:3. Това не отказа домакините, които натиснаха и след едно разбъркване намалиха до 2:3.

След края на мача футболистите на „Локо” (ГО) изненадаха своя капитан Радослав Рашков и му направиха люлка, за да го поздравят за родилите му се близнаци. Успехът на „железничарите” и този път не мина без култовото „влакче на победата” пред своите провърженици, дошли с три автобуса и коли.

Третата победа навън запази третото място на тима във временното класиране.

„Локо”(ГО): Рашков, М. Иванов, Горанов, Пенев, Апостолов, Димитров, Балъков, Фиданин, Л. Генчев, Смирнов, Кр. Трифонов