Франк Лампард стана от пейката, за да накаже бившия си Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Легендата на лондончани се появи като резерва за Манчестър Сити и се разписа срещу бившия си тим, за да оформи крайното 1:1 на "Етихад".

Легендата на Челси Франк Лампард се появи като резерва за Манчестър Сити в дербито между двата тима от 5-ия кръг на Висшата лига и се разписа срещу бившия си тим, за да оформи крайното 1:1 на "Етихад".

В 66-та минута Пабло Сабалета си изкара втори жълт картон по глупав начин и остави своите с човек по-малко. "Сините" веднага се възползваха от това и 5 минути по-късно след перфектна контраатака Андре Шюрле се разписа.

Лампард влезе като резерва за Сити и в 85-та минута с премерен изстрел от воле изравни резултата. Домакините се вдъхновиха от попадението и натиснаха до края, но не успяха да вкарат и в крайна сметка двубоят завърши 1:1.

По този начин Челси загуби първи точки през сезона, но все пак остава на върха с 13 точки, докато Манчестър Сити се изкачи до шеста позиция с 8 точки. В другия късен мач от днес Кристъл Палас победи Евертън с 3:2 като гост.

В първите минути Сити доминираше във владението на топката, но Челси беше стабилен в защита, както винаги.

Показаните 5 жълти картона до 39-ата минута предвещаваше, че някой от отборите ще остане с човек по-малко до края.

Точно преди почивката Челси заработи първото си положение. Бранислав Иванович свали центриране от корнер с глава и Диего Коща беше на правилното място да отбележи, но Фернандиньо пресече с върха на обувката си.

Статистиката след първото полувреме показваше 6 жълти картона и само един точен удар.

След подновяването на играта Яя Туре имаше бурни претенции за дузпа, след като бе застигнат от Бранислав Иванович. Имаше докосване в бедрото на Туре, но реферът не посочи бялата точка.

Преди да изтече час игра Сити създаде първото си положение. Топката не бе изчистена добре и Фернандиньо я посрещна с мощен удар пред пеналтерията, но шутира встрани.

Веднага след това „гражданите” бяха най-близо до гола. Яя Туре намери Сабалета надясно, последният комбинира със Серхио Агуеро, който намери пролука и шутира ниско. Със съвместни усилия Куртоа и Рамиреш, който застана пред лицето на Джеко, не позволиха откриване на резултата.

В 66-ата минута Пабло Сабалета фаулира Диего Коща, който се счепка с аржентинеца. Сабалета държеше ръката върху неговото рамо и Коща я премахна грубо. Тогава футболистът на Сити видя червения цвят, а нападателят на Челси – жълтия.

Челси се възползва и откри в 71-ата минута. Резервата Андре Шюрле засече центриране на Еден Азар отдясно и даде аванс на Моуриньо и компания.

Пабло Сабалета получи червен картон в шест от своите седем сезона в Манчестър Сити, а Диего Коща имаше втора възможност за Челси в мача с мощен удар с глава, който попадна право в ръцете на Джо Харт.

После испанецът тресна и греда.

В 85-ата минута Франк Лампард вкара на бившия си Челси, но не се зарадва. Той играеше отново срещу лондончани след 13 години, като се промъкна в наказателното поле, за да засече центриране на Джеймс Милнър в ъгъла.

Лампард имаше и още една възможност, но неговият удар бе блокиран, а по-късно прати в аут.

След мача той се здрависа с всички играчи на Челси. Какъв странен ден за него! Сега халфът има голове срещу рекордните 39 отбора във Висшата лига. Лампард получи аплаузи от целия стадион, а Петър Чех го прегърна.

Манчестър Сити – Челси 1:1